MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Grup Toplantısında Konuştu

featured

Bahçeli: CHP Anadolu İrfanı Karşısında Yenilgiye Uğrayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada CHP’yi eleştirdi. Bahçeli, “DEM’lenmiş CHP, Anadolu irfanı karşısında yenilgiye uğrayacaktır” dedi.

Tunceli Hakkında Açıklama

Bahçeli, Türkiye’de ‘Dersim’ diye bir yer olmadığını, var olan yerin ise Tunceli olduğunu belirtti. “Olan ise tunç yüreklilerin yaşadığı Tunceli’dir” diyen Bahçeli, bu konuda net bir şekilde durduklarını ifade etti.

Açık Hava Toplantıları

Bahçeli, MHP’nin Misak-ı Milli’nin ilan edilişinin 104. yılında Mersin’de açık hava toplantısı yapacaklarını ve 4 Şubat’ta da Manisa’da bir etkinlik düzenleyeceklerini açıkladı.

Türkiye’nin Uzay Misyonu

Bahçeli, Türkiye’nin insanlı uzay misyonunun önemli bir gelişme olduğunu vurguladı. Türk milletinin artık uzayda olduğunu belirten Bahçeli, bu süreçte emeği geçenlere teşekkür etti.

İsveç’in NATO Üyeliği

Bahçeli, gazetecilerin İsveç’in NATO üyeliğiyle ilgili sorusu üzerine, MHP’nin İsveç’e destek vereceğini söyledi. Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ve yönetiminin ortaya koyduğu tavırla örtüşen bir yaklaşımla destek verdiklerini ifade etti.