Nestlé Professional Genç Girişimci Adaylarına Restaurant Açmaları için Yol Gösteriyor

featured

Nestlé’nin ev dışı tüketim sektöründeki uzman iş birimi Nestlé Professional, geleceğin genç girişimcilerine destek olmayı sürdürüyor. YOCUTA & YOBATA projesi kapsamında uzman başarılı girişimcilerle gençleri buluşturan Nestlé Professional, Big Chefs Kurucu Ortağı Gamze Cizreli konukluğunda online bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. FoodinLife Genel Yayın Yönetmeni Gökmen Sözen’in moderatörlüğünde gerçekleşen “Kendi Restaurantımı Nasıl Açabilirim?” konulu webinarda konuşan Gamze Cizreli, Big Chefs’in başarı hikayesini, markasını hayata geçirirken yaşadığı olumlu ve olumsuz deneyimlerini ve işletmeciliğin az bilinen yönlerini anlattı.

 

YOCUTA& YOBATA projesi, Nestlé’nin küresel bir gençlik girişimi olarak başlattığı global Nestlé Needs Youth programı çerçevesinde, Nestlé Professional tarafından geçen yıl hayata geçirildi. Bu kapsamda Türkiye’de son iki yıldır sektördeki uzman isimleri genç girişimci adaylarıyla buluşturan Nestlé Professional, geleceğin şef ve baristalarının yanında olmayı sürdürüyor.

 

Big Chefs Kurucu Ortağı Gamze Cizreli: “En önemlisi tutku ve deneyim”

 

Kendi restaurantını açmak isteyen genç girişimci adaylarına ilham veren görüşleriyle büyük ilgi toplayan Gamze Cizreli, “Restaurant açmak isteyen girişimci adayları, her şeyden önce bu işe tutku duymalı. Sektörün dinamiklerinden kaynaklı olarak çalışma şartlarıyla ilgili bazı zorlukları olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu zorluklara karşı dayanıklı olmak şart. Bunun için güçlü motivasyonun yanı sıra finansal olarak hazırlıklı ve sağlam olmak çok önemli. Artan rekabet ile başa çıkarken inovatif düşünülmesi ve çalışan ekibin doğru yönetilmesi, başarıya ulaşmada kritik bir rol oynuyor. Olumlu ve pozitif bir kişiliğe sahip olarak, kendinizle birlikte bütün ekibinizin motivasyonunu yüksek tutmanız lazım. Girişimciliğin bir yaşı olmadığına inanıyorum. Belli bir yaştan sonra bilgelik ve tecrübe artsa da ne kadar erken kendinizi bilgiyle donatıp, pratikte tecrübe kazanırsanız başarılı olmanız o kadar mümkün olur. Ancak bu işi tutkuyla yapabileceğine inanan herkesin öncesinde mutlaka bir işletmede çalışarak deneyim kazanmasını, detaylara hakim olmasını ve zorluklarla nasıl baş edebileceğini görmesini tavsiye ederim. Deneyim ve tutkuyla yola çıkan girişimci adayları, kendi restaurantlarını işletmede başarıya daha hızlı ulaşabilir“ diye konuştu.

228 gencin katıldığı webinarda; restaurant girişimciliği, atılması gereken adımlar, zorluklar ve başarı kriterleri gibi pek çok konu keyifli bir sohbet ortamında ele alındı.

 

“Ali Mansour: “Gençlerin girişim fikirleriyle ilgili akıllarındaki birçok soruya ışık tuttuğumuza inanıyoruz”

 

YOCUTA&YOBATA programı ile ev dışı tüketim sektöründe kariyer hedefleyen Türkiye’deki gençlere destek olmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü Ali Mansour, “Kısa bir süre önce gerçekleştirdiğimiz ‘Kendi Kafemi Nasıl Açabilirim?’ konulu etkinliğimizin ardından, bu kez de kendi restaurantını açmak isteyen genç girişimci adayları için önemli bir buluşma gerçekleştirdik. Her etkinliğimizde yoğun bir ilgiyle karşılaşıyor ve çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Gençlerin girişim fikirleriyle ve sektörle ilgili akıllarındaki birçok soruya ışık tuttuğumuza inanıyoruz. Ev dışı tüketim sektörünü geliştirip büyütme, bu alanda çalışacak gençlerin donanım ve bilgilerini arttırma amacımız doğrultusunda sektöre yaptığımız katkıları çok önemsiyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de Nestlé Professional olarak, yeni etkinliklerimizle ulaştığımız gençlerin sayısını artırmaya devam edeceğiz” dedi.