Okul Stresini Atan Öğrenciler, Çareyi Yogada Buldu

featured

Yaz tatiline giren öğrenciler bu sene de hobilere yöneldi. Armut.com’un verilerine göre, hobilere yönelik özel ders taleplerinde yaz tatilinin başlamasıyla artış gerçekleşti. Spordan dansa, danstan farklı müzik dallarına kadar birçok hobi dalında özel ders alan öğrenciler bu sene de yüzde 138 talep artışıyla en çok yogaya ilgi duydu.

Bu sene de yazı “Yoga” ile karşıladık.

17 Haziran Cuma okulların kapandığı hafta ile bir önceki haftanın verileri kıyaslandığında yoga spor dalında en çok talep edilen servis oldu. Online yoga dersi taleplerinde geçen sene olduğu gibi bu sene de yüzde 138 artış görüldü. Diğer sporlardaysa; basketbol özel ders talepleri yüzde 30 artarken, yüzme dersi talepleri ise yüzde 27 artış gösterdi.

Müzik ve dans ile eğlenceli ve hareketli bir yaz öğrencileri bekliyor

Yine aynı dönemin verileri kıyaslandığında spor dallarının yanı sıra rağbet gören diğer kategoriler ise müzik ve dans oldu. Şan dersi taleplerinde yüzde 28, zeybek dersi ve resim özel ders taleplerinde yüzde 18 artış gözlemlendi. Keman ve gitar dersi talepleri de yüzde 12 arttı. Piyano da diğer tercih edilen hobiler arasında yer alıyor.

Geçen sene de öğrenciler yazı spor ile karşılamıştı.

Pandemi hayatımızdan yavaş yavaş çıksa da online derslere olan ilgi azalmamış görünüyor. Geçen sene de okulların kapanmasıyla en çok büyüyen hobi özel ders yüzde 144 ile online yoga dersi olmuştu. Satranç ve basketbol özel dersleri ise spor dalında yogayı takip eden diğer iki ders olmuştu.

Geçen senenin aynı döneminde bateri dersi müzik dalında en çok talep edilen özel ders olurken, bu sene tacını şan dersine bıraktı.

 

Armut hakkında:

Hizmete ulaşmanın en kolay ve güvenilir yolu olma amacıyla Armut 2011 yılında kuruldu. 4000’in üzerinde farklı kategoride 700.000’den fazla hizmet vereni hizmet almak isteyenlerle buluşturan şirket, Türkiye’nin hizmet alanındaki en büyük online platformu olarak faaliyet gösteriyor. 8 farklı milletten 114 kişilik ekibe sahip olan Armut, global markası HomeRun ile İngiltere, Mısır, Romanya, Suudi Arabistan, Polonya, Macaristan ve Çekya’da operasyonlarını yürütüyor; Türkiye’deki alt markası Rahat Taşın ile nakliye alanında özelleşmiş bir hizmet sağlıyor. Şirket, 2017 yılında Deloitte tarafından seçilen Technology Fast 50 listesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 2. teknoloji şirketi, Technology Fast 500 listesinde ise Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki en hızlı büyüyen 40. şirketi oldu.