Olumsuz Hava Koşulları Deniz Ulaşımını Olumsuz Etkiliyor: Birçok Sefer İptal

featured

Ülkede etkisini gösteren olumsuz hava koşulları deniz ulaşımını da etkiledi ve birçok deniz seferi iptal edildi.

İşte ayrıntılar:

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) tarafından yapılan açıklamalara göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle bir dizi deniz seferi iptal edildi. İDO’nun internet sitesinden yapılan bilgilendirmeye göre, İstanbul’dan Bursa’ya ve Bandırma’ya yapılması planlanan bazı seferler iptal edildi. BUDO da Bursa (Mudanya) ve İstanbul (Eminönü/Sirkeci) arasındaki seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

Ayrıca, Kuzey Ege’de bulunan Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine bugün yapılması planlanan bazı tarifeli feribot seferleri de olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi. Gestaş firması tarafından yapılan açıklamada, Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe-Gökçeada hattında yapılması planlanan tüm seferlerin iptal edildiği belirtildi.

Çanakkale-Eceabat hattında da olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerin iptal edildiği açıklandı. Ancak, Eceabat’tan 07.15 seferinin yapılacağı ve sonrasında Eceabat’tan tek saatler, Çanakkale’den ise çift saatler şeklinde seferlerin devam edeceği bildirildi.

Deniz yolculuğu yapmayı planlayanların, olumsuz hava koşullarının neden olduğu iptalleri ve güncel sefer durumunu kontrol etmeleri önemlidir.