Özge Yağız Sosyal Medyada Haklı Mücadelesini Sürdürüyor

featured

Özge Yağız TC Candler Listesine Girdi

Ünlü oyuncu Özge Yağız, Amerika’nın ünlü internet sitesi TC Candler tarafından her yıl yayımlanan ‘Dünyanın en güzel 100 kadını’ listesine Türkiye’den giren üç isimden biri oldu. Geniş hayran kitlesi olan Yağız’ı Instagram’da 4 milyondan fazla kişi takip ediyor.

Yağız, Sosyal Medyadaki Hakaretlere Karşı Hukuki Mücadele Veriyor

Özge Yağız, son zamanlarda sosyal medyada yaşadığı olumsuzluklara karşı sessiz kalmadı. Yağız’ın avukatı, sahte hesaplardan yapılan hakaretler nedeniyle suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Avukatın yaptığı açıklamada, “Özge Yağız hakkında hakaret içerikli paylaşımlar yapan sahte bir hesap sahibinin kimliği tespit edilerek yargı makamlarına bildirilmiş ve cezalandırılmıştır.” dedi.

Avukatın yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Müvekkilim Özge Yağız hakkında bir süredir sosyal medya üzerinden kişilik haklarına yönelik saldırı içerikli paylaşımlar yapılmaktadır. Bu paylaşımlar müvekkilimin sessizliği üzerine katlanarak artmıştır. Neticede müvekkilimin kişilik haklarına saldırı teşkil eden bu paylaşımlara karşı tarafımızca cezai şikayetler yapılmaktaydı ve bu şikayetlerden ilkinin sonucunu kamuoyu ile paylaşmak isteriz. Bu kararın ilk ve son olmayacağını vekil olarak belirtmekle beraber, müvekkilimin kişilik haklarına saldırı teşkil eden tüm paylaşımlara karşı hukuki süreçlerin başlatıldığını kamuoyuna bildiririz.”