Ramazan Bayramı Tatili 9 Güne Çıkıyor: Yerli Turistin Tercihleri ve Promosyonlar

featured

Termal Otellerin Bayramda Yoğunluğu Artacak

Ramazan Bayramı’nda tatilin 9 güne çıkarılmasıyla bahar tatili yapmak isteyen yerli turistin tercihlerini promosyonların şekillendirmesi bekleniyor. Bu dönemde termal otellerin talep göreceği ve yüksek fiyatların seyahat tercihlerini etkileyeceği tahmin ediliyor. Akraba ziyaretleri dışında özellikle Antalya gibi tatil beldelerinde rezervasyon hareketliliği başladı.

Yerli Turistin Fiyat Hassasiyeti

Yerli turistin bu yıl tatil tercihlerinde fiyatların belirleyici olduğu vurgulanıyor. 250 Euro’nun üzerindeki fiyatları ödeyemeyeceği belirtilen yerli turistler, promosyonlara yönelecekleri ve termal otellerin en yoğun dönemlerinden birini yaşatacağı öngörülüyor. Dedeman Hotels and Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Demiray, yerli turistin tasarruf anlayışının değiştiğini ve fiyatların önemli bir faktör olduğunu belirtiyor.

Yerli Turistin Beklentileri ve Tur Fiyatları

Ergün Demiray, yerli turistin 250 Euro’nun üzerinde ödeme yapamayacağını ve bu nedenle daha seçici olacağını ifade ediyor. Özellikle Antalya’da 7 günlük 4 kişilik bir tatilin otel fiyatlarının 40 bin TL ile 80 bin TL arasında değiştiği bilgisi paylaşılıyor. Mardin Kültür Turu ise kişi başı 14.850 TL’den başlıyor. Yunan adalarını tercih edenler için ise 3 günlük turların fiyatları 145 Euro ile 239 Euro arasında değişiyor; Rodos turu 8.635 TL’den başlıyor.