Rekabet Kurumu Duyuruları

featured
Rekabet Kurumu Duyuruları

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ ile Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ Arasında Yetkilendirilmiş Zincir Servis Sözleşmesi İmzalandı

Rekabet Kurumu, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ’nin piyasaya süreceği elektrikli binek otomobillere yönelik satış sonrası hizmetlerinin sunulmasına ilişkin kurgulayacağı hibrit sistem çerçevesinde, Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ ile akdettiği Küresel Servis Ağı Sözleşmesi ve bakım-onarım servisleri ile imzaladığı Yetkilendirilmiş Zincir Servis Sözleşmesi’ne bireysel muafiyet tanıdığını duyurdu.

Trugo Akıllı Şarj Çözümleri Sanayi ve Ticaret AŞ ile Shell&Turcas Petrol AŞ Arasında İşbirliği ve Hizmet Tedariki Sözleşmelerine Muafiyet Tanındı

Rekabet Kurumu, Trugo Akıllı Şarj Çözümleri Sanayi ve Ticaret AŞ ile Shell&Turcas Petrol AŞ arasındaki işbirliği ve hizmet tedariki sözleşmelerine bireysel muafiyet tanınması kararı aldı.

R Vent Medikal Üretim AŞ’nin Devralınması İşlemi İzne Tabi Değil

R Vent Medikal Üretim AŞ’nin tek kontrolünün IK Investment Partners AIFM’nin tamamına sahip olduğu iştiraki Plastiflex Group NV tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.

Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. ve Mitsubishi Electric Corporation Ortak Girişim Kuracak

Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. ve Mitsubishi Electric Corporation’ın güç jeneratörü iş kolları üzerinde ortak girişim kurulması işlemi Rekabet Kurumu tarafından onaylandı.

Ziraat Katılım Bankası AŞ’nin İktisap İşlemi Onaylandı

Rekabet Kurumu, Ziraat Katılım Bankası AŞ’nin Desu Medikal Ürünler ve Tıbbi Cihazlar Sanayi ve Ticaret AŞ ile Linacol Medikal AŞ’nin belli orandaki paylarını iktisap etmesi işlemine izin verilmesi kararı aldı.

ICRON Teknoloji Bilişim AŞ ve ICRON Technologies B.V. Ortak Kontrolünün Devralınması İşlemi Onaylandı

ICRON Teknoloji Bilişim AŞ ve ICRON Technologies B.V.nin oluşturduğu ekonomik bütünlüğün ortak kontrolünün Ali Tamer Ünal ve Sisecam Investment B.V. tarafından devralınması işlemine Rekabet Kurumu tarafından onay verildi.

JFE Steel Corporation ve JSW Steel Limited Ortak Girişim Kuracak

JFE Steel Corporation ve JSW Steel Limited tarafından, Hindistan’da “tane yönlendirilmiş elektriksel çelik ürünleri”nin imalatını ve satışını gerçekleştirecek tam işlevsel bir ortak girişimin kurulması işlemine Rekabet Kurumu tarafından izin verilmesi uygun bulundu.