Sanal Ofis Kullanımı

featured

 

 

Artık gelişen dünya sayesinde teknoloji ile iş birliği yapıldığından bunun sonucunda olumlu işler ortaya çıkar. Bunlardan biriside sanal ofistir. Artık herkes çalışıp bir şeyler üretmek istediğinden belli bir noktadan sonra bunları yasallaştırıp takip etmek gerekir. Çoğu insan kendi işi olması adına sanal ofis denilen bir sistem kurar. Bundan yola çıkarak gerçek ofisleri aratmayacak bir ortam kurarak istediği işe sahip olabilir.

 

Sanal Ofis Nedir?

 

Adına bakıldığında gayet kolay anlaşılacağı şekilde bir yerde fiziki olarak gidip çalışmaya gerek kalmadan internet ortamından işlerin yapılmasıdır. Tabi bu sanal ofislerin gayri resmi olacağı anlamına gelmez. Belirli kurallara uyularak sanal ofis açılır. Sadece insanları uğraştırmamak adına artık sanal ortamda işlerin yürütülmesine izin verilmektedir. Her ne kadar kurulan ortam sanal olsa da belli bir resmi ikametgah olması zorunludur. Çünkü genelde ticari faaliyetler ile uğraş sağlandığından hem vergi hem de müşteri memnuniyet ve güveni adına bu tür adımların olması zorunludur.

 

Sanal Ofis Açmak Yasal mıdır?

 

Ülkemizde sanal ofis açarak işleri yürütmek tamamen yasaldır. Verilen kurallara uyulup adımlar takip edildiği sürece istenilen zamanda ofis açmak mümkündür. Sanal ofis sahibi olabilmek için öncelik olarak ortada bir adres olması gerekir. Sonuçta bir iş ya da ticaret gerçekleşeceğinden iş yeri adresine uygun bir yerin gösterilmesi gerekir. Zaten bundan sonrası kolay olup birde teknolojide kullanılacağından sanal ofis açan kişi çok az masraf yaparak işini büyütebilir.

 

Sanal Ofiste Çalışmanın Avantajları Var mıdır?

 

Genel olarak avantajlarına bakıldığında:

 

– az masraf

– kanunlar gereği resmi bir adres

– gider ve masrafın olmaması

– internet sayesinde farklı çevrelerden daha fazla tanışma imkanı

– aynı zamanda telefon, kargo ve e posta yönetimine sahip olup zaman ayırmak

– prestij sahibi olmak

 

Gibi daha birçok avantajı bulunur. Günün istediğiniz zamanında ve yerinde çalışarak hem daha fazla kazanabilir hem de kendinizi geliştirmek adına zaman yaratmak mümkündür.

 

Sanal Ofis Ücretleri

 

Yapılan işe ve bulunduğu konuma göre değişiklik gösterir. Aylık kabataslak ücrete bakıldığında 150 tl olarak gözükür. Her sağlanan sanal ofisin fiyatları farklı olduğundan doğru bir araştırma yaparak işinize yarayacak fazla masraf yapmadan çalışabileceğiniz bir sanal ofis bulabilirsiniz.