Sosyal medya fenomeni Dilan Polat’ın astroloğu Hilal Saraç: “Dilan tamamen suçsuz”

featured

Dilan Polat’ın sağlık sorunları

Sosyal medya fenomeni Dilan Polat, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanmış ve yaklaşık 2 aydır cezaevinde bulunmaktadır. 29 Aralık’ta Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Polat, sağlık sorunlarıyla gündeme gelmişti.

Hilal Saraç’ın açıklamaları

Dilan Polat’ın cezaevine çağırdığı iddia edilen astroloğu Hilal Saraç, “Aramızda Kalmasın” programına konuk oldu ve Dilan Polat’ın suçsuz olduğunu iddia etti. Saraç, Dilan Polat’ın astroloğu olduğunu ve Dilan’ın tamamen suçsuz olduğunu söyleyerek avukatın sözlerini yalanladı.

Saraç ayrıca, Dilan Polat’ın tahliye edileceği tarihi de tahmin etti. “28 Ekim Tutulması 25 Ocak tarihinde tekrar tetikleniyor. 14 gün öncesinden 14 gün sonrasına kadarki süreçte çok yüksek ihtimalle çıkacağını düşünüyorum” diyen Saraç, Dilan’ın avukatının söylediklerinin aksine tahliye sürecinin daha hızlı gerçekleşeceğini iddia etti.

Saraç’ın ücret almadığını ve ailenin tepkisi

Saraç, Dilan Polat’ın ailesinden veto yemediğini ve avukatın gücünün yetmediğini belirtti. Ayrıca, Dilan Polat’ın ablası Sıla’nın gözaltına alınmadan önce kendisini uyardığını ve hiçbir ücret almadığını söyledi. “Ben çok sevdiğim arkadaşlarımdan ücret almam. İlk danışmanlıktan sonra verirsiniz. Sonra samimiyet kurarsak para almam” diyen Saraç, Dilan’ın suçsuz olduğunu ve bunu astrolojiyle gördüğünü belirtti.

Ali Eyüpoğlu’nun sorusu

Program sunucusu Ali Eyüpoğlu, Hilal Saraç’a Dilan Polat’ın çıkış tarihini tahmin ettiği 15 Şubat’tan önce tahliye olmazsa özür dileyip dilemeyeceğini sordu. Saraç, “Dediğiniz tarihe kadar çıkmazlarsa, yayına gelip özür dilerim” şeklinde yanıt verdi.