Sosyal Medya Fenomeni Nihal Candan, Adliye Koridorunda Sinir Krizi Geçirdi

featured

Ünlü sosyal medya fenomeni Nihal Candan, soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra adliye koridorunda duygusal bir an yaşadı. Candan, kardeşi Bahar Candan ve Hacı İsrafil Sağlam ile birlikte emniyetteki işlemlerin ardından Adliyeye sevk edildi. Savcılık ifadelerinin ardından Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan Candan kardeşler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mahkeme çıkışında yaşanan dramatik anlarda Nihal Candan, sinir krizi geçirerek yerlere çöktü ve “Neden?, Neden?” diye bağırdı. Kardeşi Bahar Candan da duygusal bir şekilde, “Biz ne yapacağız ya?” ifadelerini kullandı. Tutuklama kararı sonrasında adliyede büyük bir üzüntü ve şok yaşandı.

Alisya Bahar Candan ve Gülnihal Çiçek’e yöneltilen “suç gelirlerini aklama” iddiaları, polis tarafından yaklaşık dört saat boyunca sorgulandı. Ancak iki kardeş, suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi. Özellikle Nihal Candan’ın sosyal medya goley90 hesabında yaptığı paylaşımda 12 milyon lira geldiği yönündeki açıklamaları hatırlatıldığında, bu paylaşımı şaka amaçlı yaptığını ifade ettiği belirtildi.

Soruşturma savcılığına çıkarılan 3 şüpheli, buradaki ifadelerin ardından tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi ve hakimlikteki sorguların ardından tutuklandılar. Tutuklanan Gülnihal Çiçek’in adliyede ağladığı gözlemlendi.

Bu olayın, daha önce “nitelikli dolandırıcılık” suçlamalarına yönelik gerçekleştirilen bir suç örgütü operasyonunun devamı niteliğinde olduğu bildirildi. Söz konusu operasyonda, çeşitli devlet kurumlarından ihale yoluyla ucuza araç aldıkları iddia  goley90 giriş edilen suç örgütü üyelerinin, mağdurlara ucuz araç satışı yaparak güvenlerini kazandıkları ve bu şekilde para topladıkları tespit edilmişti. Suçlular, ihalede sorunlar olduğu gerekçesiyle mağdurlara geri ödeme ve araç teslimi yapmadıkları için tutuklanmışlardı.