Sürekli Siber Güvenlik Analizi

featured

 

Sürekli siber güvenlik analizi kurumlar için birçok avantajı beraberinde getirir. PentestBX’in kapsamlı ve başarılı bir şekilde uyguladığı siber güvenlik analizi öncelikle sistemdeki tüm zayıflıkları sürekli olarak tespit etmektedir. Ayrıca Network üzerinde yer alan sistemler de bu analizle sürekli takip edilir. Elbette Network’te çalışan işletim sistemleri ve Network’e dahil olan servis ve sistemleri de tespit etmektedir. Aslında siber güvenlik analizinin zaten sürekli yapılması gerekir. Çünkü siber saldırılar belirli gün ve tarihlerde gerçekleşmediği için risk her zaman vardır. PentestBX bu süreçte en iyi çözümleri sunarken sürekli siber güvenlik analizi yaparak sistemlerinizin her türlü saldırıya karşı tedbirli olmasını sağlar.

Sürekli Siber Güvenlik Analizinin Avantajları Nelerdir?

Sürekli siber güvenlik analizi ilk olarak sürekli taramadan geçen sistemlerde ortaya çıkan zayıflıklara karşı anında tedbir alınmasını amaçlar. Buna ek olarak güvenliğin bir süreç olduğu ve güncel olarak yönetilmesi gerektiği unutulmamalıdır. PentestBX, siber güvenlik analizi yaparken zayıflıkları anında tespit eder ve detaylı bir şekilde raporlayarak kurumla paylaşır.

Yine zayıflık taraması yapılırken ayarlamalara göre hareket edilir. Sürekli devam eden zayıflık taramalarının yanı sıra birtakım testler de uygulanmaktadır. İşte bu süreçler sistemlerin her zaman aktif ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Who.is bilgileri başta olmak üzere Darkweb de elde edilen bilgiler, IP adreslerinin kara liste bilgileri, DNS kayıtları ve web üzerinde daha önce çalınan databaselerin olup olmadığı da yine bu işlem sayesinde kontrol edilmektedir.