Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Amasya’daki Tarım ve Hayvancılık Projelerini İnceledi

featured

TDİ Besi OSB, Amasya’nın Tarım ve Hayvancılık Potansiyelini Artırıyor

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Amasya’nın Suluova ilçesinde bulunan Suluova Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi’nde (TDİ Besi OSB) incelemelerde bulundu. Bakan Yumaklı, incelemelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Amasya’nın tarım ve hayvancılıkta Türkiye’nin önemli kentlerinden biri olduğunu belirtti.

Organize Tarım Bölgeleri Üretimi Artırarak Sürdürülebilirlik Sağlıyor

Bakan Yumaklı, TDİ Besi OSB’nin tarım sektöründe örnek bir proje olduğunu vurgulayarak, “Organize tarım bölgeleri, hem bitkisel hem de hayvansal üretimde, üretimin artmasına ve verimli, kaliteli ürünler elde edilmesine olanak sağlıyor. Üreticiler arasında tecrübe paylaşımı, nitelik ve nicelik olarak daha fazla üretim yapılmasına katkı sağlıyor. Hedefimiz, tüketicileri uygun fiyatlarla ürünlere eriştirmek ve aynı zamanda üretimimizi artırarak, üreticilerin sürdürülebilir bir şekilde gelir elde etmelerini sağlamaktır” dedi.

Üretim ve İhracat İçin Destek Veriliyor

Bakan Yumaklı, ülkenin ihtiyaç duyduğu üretimin yapılması ve bu fazla üretimin ihracat yoluyla döviz kazandırılması konusunda destek verdiklerini vurgulayarak, “Ülkemizde sürdürülebilir, verimli ve kaliteli bir üretim sağlamak istiyoruz. Üreticilerin emeklerinin karşılığını almasını ve tüketicilerin de uygun fiyatlarla temel gıda ürünlerine erişmesini hedefliyoruz. Bu nedenle bakanlığımız, ülkenin dört bir yanında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor” şeklinde konuştu.

Bakan Yumaklı’nın incelemeleri sırasında Amasya Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti Amasya milletvekilleri Haluk İpek ve Hasan Çilez de hazır bulundu.