Trabzon Balık Pazarında Yeni Yılın İlk Günü Balık Fiyatları

featured

Fiyatlar Uygun, İnsanlar Balığa İlgi Gösteriyor

Ortahisar ilçesinin Moloz mevkiindeki balıkçı tezgahlarında, 2024’ün ilk gününde balık fiyatları oldukça uygun. İstavrit ve hamsinin kilogramı 50 ve 75 lira, somonun 150 lira, mezgidin 80 lira, çupra ve levreğin ise 200 lira olarak belirlendi.

Trabzon Balık Pazarı’nda satış yapan Gökmen Aydın, yeni yılın ilk gününde uygun fiyatların insanların balığa ilgi göstermesini beklediklerini söyledi. Aydın, fiyatların normal olduğunu ve insanların ucuz balık yemeye devam etmelerini umut ettiklerini belirtti. Balığın diğer gıda maddelerine göre daha ucuz olduğunu vurguladı.

Geçmiş Yıllara Göre Daha İyi Bir Sezon Yaşanıyor

Aydın, mevsime göre balık çeşitliliğinin de fazla olduğunu ifade ederek, havaların soğumasıyla özellikle hamsinin bol avlanmasını beklediklerini söyledi. Turgay Memiş ise geçmiş yıllara göre daha iyi bir sezon yaşadıklarını belirterek, Trabzon’un simgesi olan hamsi ile istavritin fiyatının 50 lira olduğunu söyledi. Sargan, mezgit, çupra, levrek, alabalık ve somon gibi çeşitli balıkları taze olarak satışa sunduklarını ekledi. Avcılık sezonunun ise 1,5 ay kadar sürdüğünü ve o zamana kadar bol miktarda balık çıkmasını beklediklerini dile getirdi.