TRT Muhabiri Canlı Yayında Bombalı Saldırıya Uğradı

İsrail'in Filistin'e yönelik bombalı saldırılarından biri TRT Arabi canlı yayını esnasında gerçekleşti. TRT Muhabiri Sami Berhum, bölgedeki son gelişmeleri aktarırken, büyük bir patlama yaşandı. Muhabir ve yayın ekibi ise şans eseri saldırıdan yara almadan kurtuldu. Öte yandan Filistin'de saldırılar nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 83'e çıktı.

featured

İsrail’in Filistin’e yönelik bombalı saldırılarından biri TRT Arabi canlı yayını esnasında gerçekleşti. TRT Muhabiri Sami Berhum, bölgedeki son gelişmeleri aktarırken, büyük bir patlama yaşandı. Muhabir ve yayın ekibi ise şans eseri saldırıdan yara almadan kurtuldu. Öte yandan Filistin’de saldırılar nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 83’e çıktı.

İşgalci İsrail, abluka altına aldığı Gazze Şeridi’ne sivil ayrımı yapmadan gerçekleştirdiği saldırıları sürdürüyor. Gece saatlerinde Gazze’den son gelişmeleri aktaran TRT Arabi muhabiri Sami Berhum, canlı yayın sırasında İsrail’in saldırısına yakalandı.

CANLI YAYINI GÜÇLÜKLÜ SÜRDÜRDÜ

Muhabir Berhum bağlantıyı sürdürürken tam o sırada büyük bir patlama yaşandı. Muhabir ve teknik ekip büyük panik yaşarken, canlı yayın güçlükle sürdürülebildi. Kimsenin yara almamasıyla facianın eşiğinden dönüldü.

TRT Arabi muhabiri, canlı yayın esnasında İsrail'in bombalı saldırısına yakalandı

İSRAİL, CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise İsrail’in saldırıları sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 17’si çocuk olmak üzere 83’e yükseldiği bildirildi. Yaralı sayısının da 487’ye aştığı aktarıldı.

NELER OLMUŞTU?

İsrail güçlerinin Filistinlilere yönelik şiddeti, İsrail Yüksek Mahkemesinin Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesinde yaşayan bazı Filistinli aileleri evlerinden zorla çıkarılarak başka bir yere yerleştirilmesi kararını almasıyla yeniden tırmanışa geçti. Şeyh Cerrah Mahallesi’nde evlerini terk etmek istemeyen Filistinlilerin direnişi devam ederken, İsrail polisi 7 Mayıs akşamı teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa’daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etti. İsrail güçlerinin ibadet eden Filistinlilere müdahalesi ile tansiyon giderek arttı.