TWİTTER’DAN YAZ BİTMEDEN TWITTER ZAMAN AKIŞINIZI TAZELEMEK İÇİN TÜYOLAR

featured

Konuşmayı kontrol edin

Yenilenmiş bir zaman akışına doğru ilk adım, o gün yaptığınız ve artık size neşe getirmeyen – ya da sadece artık ilginizi çekmeyen nezaketen geri takip ettiklerinizi gözden geçirmekle başlamaktır. Diğer hesapları takip etmeyi istediğiniz zaman bırakabilirsiniz ve bunu yaptığınızda Twitter herhangi bir bildirim göndermez. Ayrıca, herhangi bir hesabı engellemeden istediğiniz zaman Twitter sizi takip etmesini durdurabilir.

Kimlerin etkileşime geçebileceğini seçin

Tweetlerinizle kimlerin etkileşime geçebileceğini seçmek, kendi şartlarınıza göre Tweetlemenin büyük bir parçasıdır. Tweetlerinizi yanıtlamaları için herkesi, yalnızca takip ettiğiniz kişileri veya yalnızca bahsettiğiniz kişileri seçebilir ve bu ayarı bir konuşmanın ortasında değiştirebilirsiniz. Unmention özelliğini, kendinizi bir Tweet’ten, Tweet dizisinden veya sohbetten çıkarmak için ve bir hesabı Sessize alarak (Mute) takip etmeyi bırakmadan veya engellemeden o hesabın Tweetlerini zaman akışınızdan kaldırabileceğinizi unutmayın.

Kendi Listenizi oluşturun ve doğru Konuları takip edin

Bu yaz kimlerden haber almak istediğinizi zaten biliyorsanız, kendi Twitter Listenizi oluşturun. Bu, zaman akışınızda gördüğünüz Tweetleri özelleştirmenize, düzenlemenize ve öncelik sırasına koymanıza olanak tanır. Ayrıca favori Listelerinizi Ana Sayfa zaman akışınızın en üstüne sabitleyebilirsiniz, böylece sizin için en önemli hesaplardan gelen Tweetleri asla kaçırmazsınız.

Listeler yardım merkezi sayfasına buradan bağlanabilirsiniz. Listeler, insanların gördükleri içeriği seçmelerine ve beğendiklerini takip etmelerine yardımcı olur. İşte bazı lokal örnekler: kültürel , sinema , felsefe , eğlence.

Algoritmik zaman akışlarını sevenler, akışlarını Konular’ı kullanarak doldurmayı tercih edebilir. Favorilerinizi bulmak ve takip etmek için Konu listesini veya Twitter aramasını kullanabilirsiniz. Twitter’ı nasıl kullandığınıza bağlı olarak, Twitter beğeneceğinizi düşündüğü bazı Konular’ı önerebilir. Twitter’in önerileri doğru olursa onları takip edin. Eğer yanılıyorsa, bir Konunun yanındaki X işaretine dokunarak ilgilenmediğinizi Twitter’a bildirin. Tatilleriniz sırasında belirli Konularla bağlantınızı kesmek istiyorsanız anahtar kelimeleri sessize almayı unutmayın!

Aynı fikirde olan Tweeter’lardan oluşan bir Topluluk bulun

Düzenli olarak etkileşimde bulunduğunuz bir grup arkadaşınız olsa da, bazı konuşmalar herkes için değildir. Topluluklar, önemsediğiniz şeyler hakkında konuşmak ve fikir alışverişinde bulunmak için sizinle aynı fikirde olan diğer insanlarla rahatça bağlantı kurabileceğiniz, Twitter’daki özel yerlerdir. NFT’lerden futbol takımlarına, futbol oyunlarına ve spordan gelişmelere, teknoloji ve trendlerden yemeklere kadar, yaz favorilerinizi tartışabileceğiniz pek çok Topluluk var.