Ulaştırma Bakanı İşçilerle İftar Yemeğinde Buluştu

featured

Bakan Uraloğlu, Esenboğa Havalimanı’nda İşçilerle Bir Araya Geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Esenboğa Havalimanı yeni pist alanı inşaatında çalışan işçilerle **iftar programında bir araya geldi**.

Ankara’ya Yeni Terminal ve Pist Geliyor

Bakan Uraloğlu, Türkiye’nin hızlı gelişimine vurgu yaparak, **Ankara’da yeni terminal binaları, pist, apronlar ve taksi yolu planladıklarını** belirtti. 2022 yılında başlayan çalışmaların 2023 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Hizmette Rekabet ve Yurt Dışı Uçuşları

Uraloğlu, ülkenin her tarafına eşit hizmet verdiklerini vurgulayarak, **hava yolunda rekabeti geliştirdiklerini** söyledi. Ankara’nın yurt dışı uçuşlarını artırmayı hedeflediklerini belirten Bakan, vatandaşlara en iyi hizmeti sunma çabasında olduklarını ifade etti.

Kadir Gecesi ve Bayram Dileği

Bakan Uraloğlu, **iftar programında Kadir Gecesi’ne değinerek**, bayramın huzur ve birlik içinde geçmesini diledi. Trafikte dikkatli olunması gerektiğini hatırlatan Bakan, işçilerin ve ailelerinin bayramını şimdiden kutladı.

Kule Ziyareti ve İncelemeler

İftar öncesi işçilerle fotoğraf çektiren Bakan, hava trafik kontrol kulesini ziyaret ederek hava kontrol görevlilerinin çalışmalarını inceledi. Esenboğa Havalimanı’ndaki çalışmaları yerinde gören Uraloğlu, bilgi aldı.