Yonas Mers’in Hayatı? Kaç yaşında? Gerçek ismi nedir?

featured

14 Eylül 2001 tarihinde Aydın’da dünyaya gelen sosyal medyada “Yonas Mers” adıyla bilinen Yonas Mers, Aydın / Didim’de Yaşamaktadır.

14 Eylül 2001 tarihinde Aydın’da dünyaya gelen sosyal medyada “Yonas Mers” adıyla bilinen Yonas Mers, 12 yaşına kadar Aydın / Yeni köy’de yaşadıktan sonra ailesi ile birlikte Didim’e taşındı. İlk ve orta öğretimini Yeni Köy’de tamamlayan Yonas; sırasıyla Şehit Soner Turan İlk ve Ortaokulun’da okudu. Lise hayatı Didim Anadolu Meslek Ve Kız Meslek Lisesin’de başlasa’da eğitimini yarıda bırakarak Açık Lise’den mezun oldu.

Küçüklük hayali oyunculuk olan Yonas, bir çok ajansla görüşmesine rağmen bir türlü rol teklifi almaz. Ta ki evde canı sıkıldığı için TikTok videoları çekerken teklif gelene dek. Oyunculuk teklifi alan Yonas, bu teklifi kabul etmez ve kendi yolunu çizeceğini söyler ve o gün ilk TikTok videosu patlar. Yonas, ard arda patlayan içeriklerinin getirdiği fırsatı en iyi şekilde değerlendirir ve 5 ay gibi bir süre’de 100 bin takipçiye ulaşır. 13 yaşından beridir içerik ürettiği YouTube’a da bu fırsatla tekrar geri döner ve kanalını çok hızlı bir sekilde büyütür.

YouTube macerasına 2014 yılında Burak Oyunda’dan esinlenerek “Benim’de böyle bir kitlem olmalı” der ve başlar. Şansı uzunca bir süre yaver gitmeyen Yonas, 7 senelik YouTube macerasında TikTok için çektiği skeçleri yeni açtığı kanal’a atmasıyla birlikte bir ivme yakalar. 4 ay’dan kısa bir sürede 100 aboneye ulaşır. 2021 – 2022 yılları arasında çok çabuk ünlenen Yonas Mers’in bu sene “En iyi çıkış yapan YouTuber ödülünün” sahibi olacağı düşünülüyor.

Sosyal medya’nın yeni komedyeni olarak adlandırılan Yonas Mers. YouTube üzerinde “Yonas Mers” ve “Yonas Mers Vlog” ismindeki kanallarından ve TikTok, Instagram @yonasmers hesaplarından’da sıkca videolar paylaşıyor.

Instagram: https://instagram.com/yonasmers

TikTok: https://www.tiktok.com/@yonasmers