Zeytinburnu’nda Boş Bina Çöktü! Enkaz Altında Kalan Araçlar Var

İstanbul Zeytinburnu'nda dün akşam boşaltıldığı belirtilen 5 katlı bir bina çöktü. Enkazın altında çok sayıda araç kaldı. Öte yandan binanın çöktüğü anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

featured

İstanbul Zeytinburnu’nda dün akşam boşaltıldığı belirtilen 5 katlı bir bina çöktü. Enkazın altında çok sayıda araç kaldı. Öte yandan binanın çökt

Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde dün gece bir binanın kolonlarından ses gelince, bina sakinleri acil olarak tahliye edildi. Bugün boşaltılan 5 katlı bina çöktü. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Enkazın altında park halindeki araçların bulunduğu öğrenildi.

ÇÖKME ANI KAMERADA

Öte yandan 5 katlı binanın çökme anı kameralara saniye saniye yansıdı. Ekiplerin enkazdaki çalışması sürerken, ilk belirlemelere göre ölen ve yaralanan bir vatandaşın olmadığı belirtildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada ise “Bugün saat 10.30’da Zeytinburnu ilçemizin Sümer Mahallesinde bulunan 27/3 numaralısokaktaki 5 katlı bir binada çökme meydana gelmiştir.Olay yerine AFAD, itfaiye, güvenlik ve sağlık ekipleri sevk edilmiş olup, çevrede gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır.Alınan ilk bilgilere göre, binanın yıkılma riski nedeniyle daha önceden boşaltıldığı anlaşılmıştır.Gelişmelerden kamuoyuna bilgi sunulacaktır.” denildi.