Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ekşi Sözlük’te Şehitlere Yönelik Suç İçeren Paylaşımlarla İlgili Soruşturma Başlattı

featured

Başsavcılıktan Resmi Açıklama

Basın açıklamasında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Ekşi Sözlük isimli sosyal paylaşım sitesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda şehit olan askerlerimize yönelik suç veya suç unsuru içeren paylaşımları yapanlar hakkında resen soruşturma başlatılmıştır” bilgisi verildi.

İletişim Başkanı Altun’dan Uyarı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da konuyla ilgili olarak “kara propaganda” uyarısında bulundu. Altun, Ekşi Sözlük gibi sosyal medya sitelerinde şehitlerimize yönelik yapılan çirkin ve suç teşkil eden paylaşımların kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Bakan Tunç: 1 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı Verildi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 1 kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini duyurdu. Tunç, ayrıca Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da sosyal medyada paylaşım yapan bir kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini belirtti.

Bakan Tunç, yaptığı açıklamada, “Bazı sosyal medya sitelerinde şehitlerimize ve ailelerine yönelik çirkin ve suç teşkil eden paylaşımları yapanlar hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmış olup, ayrıca sosyal medyada paylaşım yapan bir kişi hakkında da Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca gözaltı kararı verilmiştir” ifadelerini kullandı.