BiP’in kullananların sayısı 74 milyona ulaştı

featured

Turkcell’in altyapısında bulunan iletişim ve yaşam platformu BiP, 74 milyon indirme rakamına vardı. Yenilenen ara yüzü ile kullanıcılarına farklı özellikler sunmayı planlıyor.

Türkiye’nin yerli ve milli iletişim platformu BiP’e olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Turkcell mühendislerince geliştirilen BiP’in indirilme rakamı 74 milyona ulaştı.

Son iki ayda 27 milyon kullanıcı katıldı

Yenilenen ara yüzü ile BiP son iki ayda ise 27 milyonu aşan yeni kullanıcı kazandı. Uygulama; Acil Durum Butonu, anlık mesajlaşmada tercüme gibi birçok özellik barındırıyor.

Uygulama üzerinden 10 kişiye kadar sesli ve grup görüntülü görüşme yapılabiliyor.

“Dijital göçün kazananı BiP”

BiP İletişim Teknolojileri ve Dijital Servisler Genel Müdürü Burak Akıncı, son dönemde kişisel veri güvenliğiyle ilgili artan kaygılar nedeniyle yaşanan dijital göçte BiP uygulamasına talebin hızla arttığını belirterek şunları söyledi:

“Veri kullanım izni konusunda kullanıcılarına dayatma ve ayrımcılık yapmayan uygulamamız BiP operatör fark etmeksizin dünyanın 192 ülkesinde kullanılıyor ve daha çok tercih ediliyor. BiP bugün sadece Türkiye’de değil Endonezya, Malezya, Ukrayna, Almanya, Hindistan, Pakistan ve Bangladeş’te yoğun biçimde kullanılmaya devam ediyor.

Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve 2013 yılından bu yana en yeni teknolojiler kullanılarak güncellenen yerli uygulamamız BiP’i kullanıcılarımızdan gelen taleplerle sürekli yenilemeye devam ediyoruz. 2021 yılında da önceliğimiz kullanıcılarımızın ihtiyaç ve taleplerine en iyi kullanıcı deneyimi ile cevap verebilmek için kendimizi geliştirmek olacak. Son dönemdeki gelişmelerin de ışığında en büyük hedefimiz Türkiye’de olduğu kadar dünya çapındaki kullanıcı sayımızı artırmak.”