Bodrum’da Yaz Sezonu Başladı: Plajlar ve Fiyatlar

featured

Özel Plajlar Farklı Fiyatlarla Hizmet Veriyor

Bodrum’da yaz sezonunun başlamasıyla birlikte özel plaj işletmeleri de kapılarını açtı. Yarımada genelinde belediye plajları ücretsiz hizmet sunarken, özel plaj işletmelerinde giriş fiyatları 500 TL’den başlayarak 3 bin TL’ye kadar çıkıyor. Arz-talep dengesine göre işletmeler tercih edilirken, loca fiyatları da değişkenlik gösteriyor.

‘Bodrum Pahalı’ Algısı Hakkında

Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, Bodrum’da plaj işletmelerindeki farklı giriş fiyatlarına dikkat çekerek, “Bodrum, dünyanın ve Türkiye’nin gözbebeği bir yer. Plajlar da fiyat konusunda sürekli gündeme geliyor. Gündemde sürekli ‘Bodrum pahalı’ algısı var. Belediyenin halk plajları ücretsiz hizmet sunarken, üst segment dediğimiz özel plaj işletmelerinde giriş ücretleri 500 TL’den başlayıp 3 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.” şeklinde konuştu.

Yüksek Fiyatlar ve Çeşitlilik

Özel plaj işletmelerinde satılan yiyeceklerin fiyatları da dikkat çekici. Bir hamburgerin fiyatı 450 TL ile 1000 TL arasında değişirken, lahmacun fiyatları ise 100 TL ile 1000 TL arasında değişiyor. Bodrum’da bir aile günlük 10 bin liraya kadar harcama yapabilirken, aynı zamanda hiç para harcamadan da keyifli vakit geçirebiliyor.

Lüks ve Çeşitlilik Bir Arada

Şahin, loca fiyatlarının değişkenlik gösterdiğini belirtirken, “Bazı locada 2 kişi de kalabilir, 10 kişi de kalabilir. İçerisinde sınırsız su, soft içecekler, meyve ve kuru yemiş olan loca hizmetleri farklılık gösteriyor. Bodrum, zenginlik ve çeşitlilik sunarak güzelliklerini ortaya koyuyor.” ifadelerini kullandı.

Bodrum Bayram Tatiline Hazır

Bodrum’da otellerin bayram tatiline hazır olduğunu belirten Şahin, Türkiye’de vatandaşların bayramda Bodrum’u tercih ettiğini ve otellerin rezervasyonlar için beklediğini ifade etti. Konaklama ücretleri kişi başı 1000 liradan başlayıp 1000 euroya kadar çıkabiliyor. Plan yapmayanları Bodrum’a davet etti.