Bursa Asansör Bakımı

featured

Asansörler için tüm uygulamaları başarılı bir şekilde sunan Eksenlift sayesinde bakım ve onarım başta olmak üzere arızalar, montaj işlemleri, yeşil etiket uygulamaları ve revizyon çalışmalarından faydalanabilirsiniz. Bu firma Bursa asansör bakımı sürecinde en çok tercih edilen firmalar arasında lider konumdadır. Çünkü uzun yıllardır ücretsiz keşif sayesinde sorunun ana kaynağına inen ve ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmaya devam eden Eksenlift, yönetmeliğe göre hareket etmektedir.

Bursa Asansör Bakımı Hizmetleri

Bursa asansör bakımı hizmetlerinde her zaman asansör yönetmeliğine göre hareket edilir. Birçok işlemin gerçekleştirildiği bu aşamada asansörün aşınan ve yıpranan parçaları tamamen değiştirilmektedir. Ayrıca diğer işlemler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Asansör rölelerinde detaylı kontrol
 • Frenleme sisteminin kontrolü
 • Asansör kabininde detaylı inceleme
 • Asansör kapılarının kontrolü
 • Enversör şalter ayarı
 • Sinyal ampullerinin kontrolü ve değişimi
 • Kabin ayarları
 • Ekipman lastik ve kabin alarm kontrolü
 • Yük sistemi ve revizyon anahtarının kontrolü

Bunlara ek olarak kabindeki haberleşme, aydınlatma, imdat ve diğer sistemlerin tamamı da bakım aşamasında kontrol edilerek gerekli aksiyonlar alınmaktadır.

Bursa Asansör Denetim İşlemleri

Bursa asansör denetim işlemleri de yine Eksenlift’in başarıyla tamamlandığı çalışmalar arasındadır. Periyodik olarak yaptırılması gereken deneyim sürecinde bina yöneticisi sözlü veya yazılı olarak denetim başvurusunu yaptıktan sonra çalışmalar başlar. Sadece yıllık periyodik kontrol değil, kumanda panosu, otomatik kapı, makine dairesi, asansör motoru ve kabindeki tüm ekipmanlar incelenir. İnceleme sonrasında sarı, mavi ya da kırmızı etikete göre çalışmalara başlanır. Asıl önemli olan durum, mekanik parçaların eksiksiz olarak incelenmesidir. Bursa asansör denetim firması olarak bu alanda profesyonel çalışmalarımız devam etmektedir.

Bursa Asansör Yeşil Etiket Uygulaması

Günümüz asansörlerinde kırmızı, sarı, mavi ve yeşil etiketler yer almaktadır. Bu etiketlerin her biri farklı bir durumu sembolize eder. Bursa asansör yeşil etiket uygulamasında asansörleriniz detaylı bir şekilde incelenir ve etikete göre çalışmalara başlanır. Bu süreçte etiketlerin anlamları da merak ediliyor. Yeşil etiket, asansörün tüm kontrollerinin tamamlandığını ve herhangi bir risk içermediğini göstermektedir. Mavi etiket, hafif risklerin olduğunu, sarı etiket ise riskin minimum düzeyde olduğunu gösterir. Kırmızı etiket ise asansörün herhangi bir şekilde kullanılmaması gerektiğini ifade eder.

Bursa asansör yeşil etiket uygulaması için firmamızla görüşmeniz yeterlidir. Bu aşamada ruhsatlı asansörlerin alabileceği yeşil etiketten önce asansörün tüm detayları kontrol edilir ve mevcut eksiklikler firmamız tarafından giderilir.

Bursa Asansör Arızası

Firmamız Bursa asansör arızası sürecinde de gerekli desteği sunmaktadır. Asansörlerde karşılaşılan arızaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Asansörün 7/24 çalışması sonucunda yaşanan arızalar
 • Frenlerin bozulması
 • Kabinin hareketsiz kalması
 • Motor ve elektrik kumanda sistemindeki ısınmalar
 • Aşırı gerilim ya da düşük gerilim
 • Devamlı meşgul lambasının yanması

Buna benzer arızalar günümüzde en çok meydana gelen sorunlardır. Eksenlift olarak ücretsiz ekspertiz uygulamasının ardından arızaların tamamını gidermeyi sürdürüyoruz.

Bursa Asansör Montaj Hizmetleri

Bursa asansör montaj hizmetlerinde de firma olarak kapsamlı bir şekilde hizmet sunmayı sürdürüyoruz. Asansör montajında dış kapı, makine ve sehpa kurulumu, kabin kurulumu, halat bağlantıları, ağırlık yerleşimi ve diğer ekipmanların kurulumu söz konusudur. Elektronik aksamların yerleştirilmesinin ardından kontrol edilen asansörler artık çalışmaya hazır hale getirilir. Bu süreçte firmamız tüm kalite yönetim sistemlerine göre onaylanmış ve gerekli sertifikalara sahip olarak hizmet sunmaktadır.

Bursa Asansör Revizyon İşlemleri

Firmamız Bursa asansör revizyon taleplerini de kısa sürede karşılamaktadır. Her zaman en son teknolojilerden faydalanan firmamız revizyon sonunda asansörün kaliteli çalışmasını sağlar. Ayrıca enerji tasarrufu sağlanırken güvenlik standartları da artırılır.

Sizler de Bursa asansör firması arıyorsanız www.eksenlift.com üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz.