CHP, yerel seçimler için aday belirleme sürecini sürdürüyor

featured

İyi Parti ile iş birliği önerisine kapıları kapandı

CHP, yerel seçimler için aday belirleme sürecini sürdürüyor. İyi Parti’nin iş birliği önerisini reddettikten sonra CHP, seçimde olası ittifaklar için arayışını sürdürüyor.

İki önemli toplantı gerçekleştirilecek

CHP’de bu hafta önemli iki toplantı gerçekleştirilecek. Genel Başkan Özgür Özel, önce Merkez Yönetim Kurulu’na ardından Parti Meclisi’ne başkanlık edecek. Toplantılarda, partinin yerel seçim stratejisi ve bazı büyükşehir belediye başkan adayları ele alınacak.

Adaylar belli oluyor

CHP’nin 227 seçim çevresinde 4’ü büyükşehir olmak üzere belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ettiği belirtiliyor. Aydın, Mersin ve Adana gibi illerde adayların belirlendiği iddiaları gündemde.

İzmir ve Antalya için anketler yapılacak

Aday belirleme çalışmalarının sürdüğü İzmir ve Antalya için anketler yapılacağı ve adayların Ocak ayı başında açıklanması bekleniyor. Diğer iller için ise milletvekillerinin saha çalışmaları devam ediyor.

İş birliği girişimleri

CHP, yerelde iş birliği girişimlerini sürdürüyor. Özgür Özel’in geçen hafta ziyaret ettiği DEM Parti, 27 ilçede belediye başkan adaylarını açıkladı. Bu durum, CHP ve DEM Parti arasındaki görüşmelerin hızlanabileceği spekülasyonlarına yol açtı. Özgür Özel’in, Parti Meclisi’nde DEM Parti ile olası iş birliği sürecini konuşması bekleniyor.