Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Azerbaycan’a Ziyarette Bulunuyor

featured

Yılmaz ve Heyeti Karşılandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve beraberindeki heyet, Azerbaycan’a resmi bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na indi. Yılmaz’ı, Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Ali Ahmedov, Dışişleri Bakan Yardımcısı Samir Şerifov, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ve Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov karşıladı.

İş Dünyası Buluşması’na Katılacak

Yılmaz, ziyareti kapsamında bugün “Türkiye Yüzyılı İş Birliği ve Dayanışma Platformu Azerbaycan”ın desteği ve Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği himayesinde Bakü’de düzenlenen “İş Dünyası Buluşması”na katılacak. Bu buluşma, Türk ve Azerbaycanlı iş insanlarının bir araya gelerek iş birliği olanaklarını değerlendireceği önemli bir platform olacak.

Resmi Görüşmeler ve Anma Ziyaretleri

Yarın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilecek olan Yılmaz, Azerbaycan’ın ulusal lideri Haydar Aliyev’in Anıt Mezarı’na çelenk bırakacak. Ayrıca, Şehitler Hıyabanı ve Türk Şehitliği’ni ziyaret ederek saygı duruşunda bulunacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, aynı gün Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ve Milli Meclis Başkanı Sahiba Gafarova ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirecek. Bu görüşmelerde, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki iş birliği ve dayanışmanın güçlendirilmesi konuları ele alınacak.