Düğünde Toplanan Parayı Onlarca Kişi 6 Saatte Sayabildi

featured

Bayram ailesinin sevilen üyelerinden Onur Bayram’ın Gıravi aşiretinden Havin Şen ile gerçekleşen düğünde damada 10 milyon TL nakit para, geline ise kilolarca altın takıldı. Toplanan bu büyük miktarı saymak için onlarca kişi 6 saat boyunca çalıştı.

Düğün, Van’da son yılların en yoğun katılımlı düğünlerinden biri olarak tarihe geçti. Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene Türkiye’nin dört bir yanından ve yurtdışından gelen misafirler de katıldı. Amerika, Almanya, Fransa, Hollanda, İran, Irak ve Suriye’den gelen davetlilerin yanı sıra aşiret liderleri, kanaat önderleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve iş adamları da bu muhteşem düğünün bir parçasıydı.

Takı töreni ise özel bir ritüelle gerçekleşti ve tam 6 saat sürdü. 12 kişi, damada 10 milyon 150 bin TL nakit para ve geline ise kilolarca altın takılarını özenle saydı. Bu özel tören, son yılların en büyük takı takılan düğünü olarak hafızalara kazındı.

Van’da düzenlenen bu görkemli düğün, hem yoğun katılımıyla hem de takılan büyük miktarlardaki değerli hediyeleriyle dikkat çekti. Özellikle damada verilen büyük miktarlı nakit para, bu düğünü unutulmaz kıldı.