Şiddetli Fırtına Sapanca İlçesinde Zarara Yol Açtı

featured

Sakarya’da etkili olan şiddetli fırtına, Sapanca ilçesinde zarara yol açtı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarına rağmen fırtına nedeniyle ilçede çeşitli olaylar yaşandı.

Göl Mahallesi Sakarya Caddesi üzerinde bulunan bir ağaç, şiddetli rüzgarın etkisiyle ana yola devrildi. Devrilen ağaç nedeniyle Sapanca-Adapazarı yolunun tek yönü yaklaşık yarım saat süreyle ulaşıma kapatıldı. Bu sırada yoldan geçen bir motosikletli, ağacın parçalarının vücuduna isabet etmesi sonucu hafif yaralandı.

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucunda devrilen ağaç yoldan kaldırılırken, polis ekipleri ulaşımı tek yönlü olarak sağladı.

Şiddetli rüzgarın etkisiyle ilçenin çeşitli bölgelerinde bulunan çöp kovaları devrildi. Aynı zamanda Göl Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde yer alan bir kuruyemiş dükkanının tabelası, şiddetli rüzgara dayanamayarak yerinden koparak parçalandı.

Aynı bölgede elektrik telleri birbirine sürtünerek kıvılcım çıkardı ve bu anlar cep telefonu kamerası ile görüntülendi. İlgili ekipler, olumsuzluklara karşı çalışmalarını sürdürdü.

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde meydana gelen şiddetli fırtına nedeniyle bir ağaç yolun üstüne devrildi ve bir dükkanın tabelası zarar gördü. Ayrıca, elektrik telleri arasında çıkan kıvılcımlar görüntülendi. Yetkililer olaylara müdahale ederek ulaşımın normale dönmesini sağladılar.