Evde Doktor Muayenesi ve Hizmetleri

Çeşitli nedenlerden dolayı hastanelere gitmekte güçlük çekenler için koruyucu doktorluk niteliğinde verilen hizmetlerin içeriğinde evde doktor muayenesi olmakta bulunuyor.

featured

Çeşitli nedenlerden dolayı hastanelere gitmekte güçlük çekenler için koruyucu doktorluk niteliğinde verilen hizmetlerin içeriğinde evde doktor muayenesi olmakta bulunuyor. Uzman doktorların hastalarını bizzat evlerinde ya da bulundukları diğer ortamlarda ziyaret ettiği bu sağlık hizmetlerinde, yaşlı bireylerin ve hastaların menfaatleri gözetilerek hareket edilir.

Hasta sağlık kuruluşuna gelebilecek durumda olduğunda hangi tetkik ve tahliller gerçekleşiyorsa Hürmet evde bakım ile de eksiksiz tüm tanı ve tedavi sürecine dair uygulamalar gerçekleştiriliyor. Alanında deneyimli ve güler yüzlü doktor eşliğinde hastanın kendi yatağında muayene olması yaşam kalitesini büyük ölçüde artırıyor. Hastane fobisi olanlar için de evde doktor hizmeti hastalıkların erken teşhis edilmesi için önemi büyüktür.

Evde Doktor Muayenesinin Aşamaları Nelerdir?

Randevu sistemi ile hasta yakınlarının Hürmet evde bakım sağlık kuruluşuna ulaşması halinde tam donanımlı olarak doktorlar hastayı evinde ziyaret eder. Detaylı bir muayene sonrasında gerekli olan ilaçlar reçeteye yazılır. Röntgen ya da EKG gerekli görülürse tıbbi cihazlar yardımıyla çekilir.

Tek bir kereliğe mahsus olmayan Hürmet evde bakım hizmetleri, düzenli takipte kalması gereken hasta ve yaşlılar için rutin kontroller uzman doktorlar tarafından düzenlenir. Alınan hizmetin içeriğine göre de eve doktor çağırma fiyatları farklılık gösterir.

Gerçek anlamda ihtiyacı olan hastalar ve yaşı ilerlemiş olan bireyler için hayati önem niteliğinde evde sağlık hizmetleri, imkânı olan yakınlar tarafından ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Sağlıklı bir toplum için hizmet ağını genişletmiş olan Hürmet evde bakım doktorları isteyen herkesi evinde ziyaret ederek muayene edebilecek donanıma sahiptir.