Göksu Travertenleri, Dereli’de Bayramda 10 Bin Ziyaretçi Çekti

featured

Göksu Travertenleri, Pamukkale’yi Aratmadı

Giresun’un Dereli ilçesinde son yıllarda tanınırlığı artan Göksu travertenleri, bayram tatilinde 10 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Göksu Deresi’nde bulunan mineralli suyun aktığı beyaz taşlar ve turkuaz renkli göletler ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı. Ayrıca, Kuzalan Tabiat Parkı’nda yer alan Mavigöl’ü de bayram süresince 25 bin kişi gezdi.

Doğa Severlerin Tercihi: Kuzalan Şelalesi ve Yaylalar

Kuzalan Şelalesi, Kümbet ve Kulakkaya yaylaları ise doğa ile iç içe huzur arayanlar tarafından tercih edildi. İstanbul’dan gelen ziyaretçiler de travertenleri eğlenceli ve keyifli bulduklarını ifade ettiler. Göksu travertenleri için “Taşları ve göletleri çok keyifli” yorumunda bulunan ziyaretçiler, buraya misafirlerini getirerek farklı bir deneyim yaşatmayı amaçladıklarını belirttiler.

“Küçük Pamukkale” Yorumları

İstanbul’dan gelen ziyaretçilerden Gökmen Akbaş, travertenlerin turistik açıdan güzel bir yer olduğunu vurgulayarak, “Böyle bir yerin sadece Pamukkale’de olduğunu düşünüyorduk ama burada da varmış” şeklinde konuştu. Samsun’dan ailesiyle gezmeye gelen Selami Sarıoğlu ise burayı “küçük Pamukkale” olarak nitelendirerek, Pamukkale’ye gidememelerine rağmen burada benzer bir güzelliği keşfetmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.