İstanbul’da Milyonlarca Lira Değerinde Ziynet Eşyası Çalan 2 Kadın Yakalandı

featured

Evden Hırsızlık Anları Güvenlik Kameralarına Yansıdı

İstanbul’da gündüz vakti evlere girerek milyonlarca lira değerinde ziynet eşyası çaldığı iddia 2 kadın şüpheli, güvenlik kameralarına yakalandı. Şüphelilerin rastgele zillere basarak apartmanlara girmeye çalıştıkları anlar görüntülendi.

1 Milyonluk Ziynet Eşyası Çalındı

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Maltepe’de 15 Şubat’ta meydana gelen hırsızlık olayı üzerine soruşturma başlattı. Şüpheliler, çaldıkları evde bulunan çelik kasayı içindeki 500 euro nakit para, yaklaşık 1 milyon liralık ziynet eşyası ve pasaportlarla birlikte kaçtı.

Kamera Görüntülerinde Şüphelilerin Hareketleri

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, şüphelilerin kapı zillerine basarak içeri girmeye çalıştığı, ardından zorla kapıyı açarak evlere girdiği ve çaldıktan sonra kaçtığı anlar net bir şekilde görülüyor.

23 Suç Kaydı Olan Şüpheliler Yakalandı

Polis ekipleri kısa sürede kimlikleri belirlediği şüphelilerden biri olan Filiz Ç. (39) ve diğer şüpheli Petek Ç.’yi (21) gözaltına aldı. Filiz Ç.’nin 23 suç kaydı bulunduğu, Petek Ç.’nin ise daha önceden 21 hırsızlık suçundan kaydının olduğu tespit edildi. Filiz Ç. tutuklanırken, Petek Ç. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.