İyi Parti CHP’ye Tepki Gösterdi: “Bizi Yedek Güç Olarak Görüyorlar”

featured

HEDEP’ten Tartışma Yaratacak Açıklama

İyi Parti, yerel seçimlerde CHP’ye “hayır” diyerek ittifak yolu kapattı. Bu durumun ardından dikkatler, HEDEP’ten gelen tartışma yaratacak bir açıklamaya çevrildi.

İstanbul’da Konuşan HEDEP’li Tuncer Bakırhan

HEDEP üyesi Tuncer Bakırhan, İstanbul’da katıldığı bir programda konuştu. Bakırhan, CHP’ye tepki göstererek “Bizi yedek güç olarak görüyorlar” dedi.

“Seçimlerde Neredeydiniz?”

Bakırhan, konuşmasında CHP’ye seslenerek “Bizim oylarımızla son cumhurbaşkanlığı seçimi dahil olmak üzere oy verdiğimiz ana muhalefet partisi neredeydi?” diye sordu. Ayrıca, “Selçuk Mızraklı içeri atılırken yerine kayyum atanırken bizlerin oylarıyla seçilenler neredeydi?” şeklinde eleştirilerde bulundu.

“Sadece Seçim Zamanında Hatırlanıyoruz”

Bakırhan, CHP’nin sadece seçim zamanında HEDEP’i hatırladığını ifade ederek, “Sadece seçim geldiği zaman bizi yedek bir güç olarak görüyorlar. Resmi de görmüyorlar, masada da görmek istemiyorlar. ‘Oyunu ver ama bize masada fotoğraf verme, oyunu ver ama bize sorma'” şeklinde konuştu.

“Oylarımızı Demokrasi İçin Veriyoruz”

Seçimlerle ilgili değerlendirmede bulunan Bakırhan, “Biz oylarımızı AK Parti’nin kaybetmesi için değil, demokrasinin kazanması için veriyoruz” dedi.