Kemah Kırsalında Kahramanlar-28 Operasyonu: 2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

featured

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Erzincan’ın Kemah kırsalında gerçekleştirilen Kahramanlar-28 Operasyonu’nda, güvenlik güçlerinin başarılı bir operasyon gerçekleştirdiğini duyurdu. Operasyon sonucunda, aranan 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, operasyonun başarıyla sonuçlandığını ve teröristlerle sıcak temas sağlandığını belirtti. Operasyon sırasında, yeşil ve gri kategoride aranan 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisini paylaştı.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin, Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’nun şehit edilmesi talimatını veren Aras Digor kod adlı Yunus Babayiğit ile H.G. isimli teröristler olduğu ifade edildi. Yerlikaya, Yunus Babayiğit’in 3 güvenlik görevlisinin şehit edilmesi ve 5 güvenlik görevlisinin yaralanmasına neden olan eylemlere katıldığını ve 6 eylemin talimatını verdiğini belirtti. H.G. isimli teröristin ise 1 vatandaşın şehit edilmesi ve 1 güvenlik görevlisinin yaralanmasına yol açan 6 eyleme katıldığının tespit edildiğini aktardı.

Bakan Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren Jandarma birimlerini tebrik ederek, teröristlerin etkisiz hale getirilmesiyle mücadelenin amansızca devam edeceğini vurguladı. Operasyon sonucu, teröristlerin bölgedeki güvenlik tehdidinin azaltılmasına katkı sağlayacak.