Mahmut Deniz, 44 Yıl Sonra Üniversite Heyecanını Yeniden Yaşadı

featured

Mahmut Deniz, 44 Yıl Sonra Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na Girdi

‘Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü 1980 yılında bitiren Mahmut Deniz, mezuniyetinden 44 yıl sonra yeniden girdiği sınavda bir kez daha üniversite heyecanını yaşadı.

Yeniden Heyecanla Sınava Giriş Yaptı

Deniz, 44 yıl sonra Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde girdi. Sınav öncesi AA muhabirine açıklamada bulunan Mahmut Deniz, “44 yıl sonra aynı heyecanı yaşamak güzel. Öğrenmenin yaşı yoktur. Antalya, tarih ve doğa şehri olduğu için arkeoloji bölümüne girmeyi hedefliyorum. İnşallah başaracağım.” dedi.

Geçmiş Yıllardan Sorular Çözerek Hazırlandı

Deniz, sınava hazırlanırken geçmiş yıllarda çıkan soruları çözerek kendisini hazırladığını ifade etti. Aynı zamanda sınava girdiği merkezin oğlu için ayrı bir önemi olduğunu vurguladı. Oğlu ve eşiyle birlikte sınava gittiğini belirten Deniz, bu deneyimi birlikte yaşamanın ayrı bir güzellik olduğunu söyledi.

Aile Destekleriyle Sınav Heyecanı

Lise 9. sınıf öğrencisi Dağ Bora Deniz, babası için başarı dileklerini iletti ve 3 yıl sonra kendi üniversite sınavına gireceğini belirtti. Eşi Lütfiye Deniz de başarılar dileyerek, istediği bölümü kazanması için temennide bulundu.