Matthew Perry’nin Ölümü ile İlgili Soruşturma Sürüyor

featured

Matthew Perry’nin Ölümünde Birden Fazla Kişi Suçlanabilir

Geçtiğimiz yıl 28 Ekim’de hayatını kaybeden Matthew Perry’nin ölümüyle ilgili soruşturma devam ederken, polise yakın bir kaynağın aktardığına göre, Perry’nin ketaminin akut etkilerinden ölmesiyle bağlantılı olarak birden fazla kişi suçlanabilir. ABD Başsavcılığı, suç duyurusunda bulunup bulunmayacağına ilişkin nihai kararı verecek.

Ketamin Tedavisi Sonrası Ölüm

Perry’nin 54 yaşındayken ölümünden neredeyse yedi ay sonra, ketamini kimin sağladığı konusunda hem federal hem de yerel düzeyde soruşturma başlatıldı. Oyuncunun evinde jakuzide tepkisiz halde bulunmasının ardından yapılan otopsi raporu, Perry’nin ketaminin akut etkilerinden öldüğünü doğruladı. Perry, depresyon ve anksiyeteyi tedavi etmek için ketamin infüzyon tedavisi görmüştü, ancak ölümünden bir buçuk hafta önce bu tedaviyi almıştı.

Ketamin Satıcısının Bulunma Çabaları

Yetkililer, Perry’nin ketamin satıcısını tespit etmeye çalışıyor ancak şu ana kadar herhangi bir tutuklama gerçekleşmedi. Perry’nin uyuşturucu bağımlılığına dair detaylar da ortaya çıktı. 1997’de bir jet ski kazası sonrasında opioid bazlı ağrı kesici Vicodin’e bağımlı hale gelen Perry, hayatı boyunca ayıklık arayışına 9 milyon dolar harcadığını ve toplam 15 kez rehabilitasyona girdiğini anı kitabında paylaşmıştı.