Milli Boks Milli Takımı, Dünya Olimpiyat Kota Elemeleri için İtalya’ya Hazırlanıyor

featured

Sporcular, Kastamonu’da Zorlu Antrenmanlar Yapıyor

Kastamonu Olimpiyat Hazırlık ve Kamp Eğitim Merkezi’nde 3 Ocak’ta kampa başlayan milli takım, 29 Şubat-12 Mart tarihlerinde İtalya’da düzenlenecek Dünya Olimpiyat Kota Elemeleri’ne hazırlanıyor. Takım, elemelerden başarı ile dönebilmek için kar kış demeden hazırlıklarını sürdürüyor. Hazırlıklarının bir kısmında salonu kullanan sporcular, özellikle son günlerde etkili olan kar yağışının ardından beyaza bürünen sahada da çalışma gerçekleştiriyor.

Olimpiyatlara Tam Takım Gitmek İstiyorlar

Olimpik Erkek Boks Milli Takımı Antrenörü Tuncay Tavukçu, 2024 yılının ilk kampını Kastamonu’da yaptıklarını söyledi. Tavukçu, Avrupa Boks Olimpiyat Kota Elemeleri’nde 2 vize aldıklarını hatırlattı. “Büyük bir başarı elde ettik. Biz olimpiyatlara tam takım gitmek istiyoruz. Güç kampı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mart ayında İtalya’da yapılacak olan kalifikasyonda 5 sporcu ile yer alacağız. Hedefimiz, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na olabilecek en yüksek sayıda kota alabilmek. İkinci kalifikasyonumuz mayıs ayında Tayland’da olacak. İnşallah oraya kalmadan işi İtalya’da bitirmek istiyoruz.” dedi.

Yoğun Çalışmalar Devam Ediyor

Milli boksör Kaan Aykutsun, olimpiyatlara kadar çalışmaların yoğun şekilde devam edeceğini belirtti. “Zor şartlar altında çalışmalarımız devam ediyor. Karda kışta her şekilde çalışıyoruz. Bu durumdan mutluyuz. Çünkü zor şartlar altında yapılan antrenmanların müsabakaya çıktığımızda çok faydası olacak. Kendimize güveniyoruz. Antrenörlerimiz bize en verimli antrenmanları yaptırıyor. Takım olarak hedefimiz olimpiyat kota maçlarında vize almak. En önemli hedefimiz olimpiyatlarda madalya kazanmak.”

Milli sporcu Yusuf Açık ise olimpiyat oyunları hazırlığı kapsamında son 2 yıldır yoğun şekilde çalıştıklarını ifade etti. “Takım olarak 5 sporcu ile kalifikasyona gideceğiz. Olimpiyata tam takım halinde katılmaya çalışacağız. Bütün zorluklara rağmen çalışmalarımız devam ediyor. Çünkü biz sporcuyuz. İşimiz; vatanımızı, devletimizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek. Bu yolda güzel gittiğimizi düşünüyorum.”

Fotoğraf: AA