Milli Boksör Buse Naz Çakıroğlu, Avrupa Şampiyonası’na Odaklandı

featured

Buse Naz Çakıroğlu, Paris 2024 Öncesi Avrupa Şampiyonası’na Hazırlanıyor

Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları öncesinde kendisini deneyebileceği bir fırsat olarak gördüğü Sırbistan’daki Avrupa Şampiyonası’na katılma hazırlığında. Çakıroğlu, 51 kilogram kategorisinde Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanarak kadınlar boks tarihine adını altın harflerle yazdırmıştı.

Altın Madalya Kazanarak Paris 2024 İçin Kota Elde Etti

2023 yılında Polonya’nın Krakow şehrinde düzenlenen Avrupa Oyunları’nda altın madalya kazanarak Paris 2024 için bir kota kazanan milli sporcu, şimdi 14-23 Nisan tarihleri arasında Sırbistan’da yapılacak Avrupa Şampiyonası için Kastamonu Olimpiyat Hazırlık ve Kamp Eğitim Merkezi’nde milli takım ile birlikte yoğun bir hazırlık süreci geçiriyor.

Olimpiyatlar Öncesi Hedef Altın Madalya

Buse Naz, olimpiyatlar öncesi bu turnuvadan altın madalya ile ayrılmayı hedefliyor. Çakıroğlu, “Hem güzel sonuçlarla dönmek hem de takım halinde şampiyon olmak istiyoruz. Dünya Şampiyonası’nda takım halinde dünya şampiyonu olmuştuk. Bu büyük ünvanımızı korumak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kendini Test Etmek İstiyor

Çakıroğlu, Avrupa Şampiyonası’nın kendisi için bir deneme olacağını belirterek, “Hem rakiplerimin hem de performansımı görmem için olimpiyat öncesi deneme olacak. Kariyerimde çok fazla Avrupa şampiyonluğu var. Burada da tekrar Avrupa şampiyonluğunu kazanmak istiyorum. Olimpiyat öncesi kendimi görmek, test etmek istiyorum.” dedi.