Milli Eğitim Bakanlığı, Okullarda Bayrak Töreni Öncesinde Şehitler İçin Saygı Duruşu Düzenledi

featured

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda, Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerleri anmak amacıyla ülke genelindeki tüm okullarda bayrak töreni öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Bayrak Töreninde Birleşen Öğrenci ve Öğretmenler

Altındağ Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi’nde düzenlenen bayrak törenine katılarak öğrenci ve öğretmenlerle birlikte şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunan Bakan Tekin, törenin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.

Şehitlerimize Vefa Borcumuz

12 Ocak günü Türkiye’de emperyalist güçlerin taşeronu olan hain terör örgütü tarafından 9 askerimizin şehit edildiğini, yaralıların bulunduğunu ifade eden Tekin, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizin bu ülke için fedakarlık yapmış, çaba sarf etmiş bütün atalarımızın, büyüklerimizin mekanları cennet olsun.” ifadesini kullandı.

Çocuklarımıza Vatan Sevgisini Aşılamak Görevimiz

“Çocukların vatanlarına olan sevgisini ve saygısını gelecek kuşaklara taşımak en temel görevimiz” diye belirten Milli Eğitim Bakanı Tekin, “Bugün sabah Türkiye genelinde bütün okullarımızda çocuklarımızın bu duygularını taze tutacak, çocuklarımızın bu vatana sahip çıkma bilincini sağlayacak bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Şehitlerimize Allah’tan rahmet; yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine, güvenlik güçlerimize baş sağlığı diliyorum. Allah bizlere böyle felaketler, böyle acılar bir daha yaşatmasın. Şu mesajı da hep beraber vermiş olduk; ‘Bu ülke 7’den 70’e bütün gençleriyle, vatandaşlarla bir bütün olarak vatan toprağını savunacaktır, her türlü fedakarlığı da yapacaktır’. Bunu da herkes böylece bilsin.” şeklinde konuştu.