MKE Ankaragücü’nden Morutan Açıklaması

featured

Emre Belözoğlu: “Morutan’ın Oynaması Zor”

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Trendyol Süper Lig’de İstanbulspor’la 1-1 berabere kaldıkları maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, Morutan’ın neden oynamadığına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Morutan’ın Durumu

Emre Belözoğlu, Morutan’ın ilk 11’de oynamaya devam etmesi durumunda kulübün extrabet karşılayamayacağı bir bonservis bedeli olduğunu belirterek, “İki kulüp anlaşmadığı sürece Morutan’ın, ilk 11’de oynaması pek mümkün gözükmüyor. Üzgünüm. Bu durum beni üzüyor ancak kulüpleri başkanlar yönetir, sahayı teknik direktörler.” şeklinde konuştu.

Ankaragücü’nün Durumu

Belözoğlu, ayrıca oynadıkları oyunun extrabet giriş karşılığını puan olarak alamadıklarını ifade ederek, “Böylesine iyi başladığımız maçta 30 farklı senaryo olsa en kötüsü bu olurdu. Artık net bir şekilde kümede kalmak için mücadele edeceğiz. Ligde başka bir hedefimiz yok. Bunun dışında hedef extrabet twitter düşünen varsa katılmıyorum.” dedi.

Hakem Performansı

Belözoğlu, karşılaşmanın hakemini de eleştirerek, “Çok kötü bir hakem performansı vardı. Hakemler memnun olmak polyannacılık oynamaktan öteye gitmez.” açıklamasında bulundu.