Özsüt’te yazın tadı bir başka olacak! 

featured

 

 

Havaların ısınmaya başlamasıyla beraber yazın tadını çıkarmak isteyenleri Özsüt’lerde sürpriz yeni tatlar bekliyor. Hiçbir koruyucu katkı maddesi kullanılmadan, maharetli ustalar tarafından özenle hazırlanan lezzetlerine yenilerini ekleyen Özsüt, yazın en taze başlangıcını yapıyor. Kahvaltı seçeneklerinden öğle ve akşam yemeklerine, sütlü ve şerbetli tatlılardan dünyada trend olmuş pastalara, ferahlatıcı dondurmalardan serinleten frozen ve smoothie çeşitlerine kadar pek çok yeni lezzetle dolu 2022 Yaz Menüsü, Mayıs itibariyle masalarda olacak. Menünün sürpriz yenilikleri arasında yer alan tadını tropikal lezzetten alan Mango&Passion, taze çilek dilimleriyle Fraisier ve Türkiye’de bir ilk olan Vegan Kazandibi heyecan yaratan lezzetlerden sadece birkaçı…

16.05.20022, İstanbul

 

Her yıl yaz ve kış olmak üzere menüsünü iki kez yenileyerek misafirlerine yeni lezzetler sunan Özsüt, merakla beklenen ‘2022 Yaz Menüsü’ ile yaza yepyeni ve taze bir başlangıç yapıyor. Limonatadan kahvelere uzanan buz gibi spesiyal içecekleri ve damaklarda ferahlık bırakan tatlarıyla Özsüt’te yazın tadı bir başka olacak!

 

Yaza yakışan meyveli pastalar

Özsüt, pasta severleri cezbeden lezzetlerine bu yaz yenilerini ekliyor. Pastaların lezzetleri kadar tasarımları ve formlarıyla da ön plana çıktığı menüde, yazın hafifliğine uygun yepyeni meyveli tatlar yer alıyor. Beyaz çikolata dekorlu tart tabanı üzerinde fındık parçacıklı sütlü çikolata ile passion fruit ve mangolu kremayla hazırlanan Mango & Passion ve orman meyveli mus ve mascarpone peynirli kremanın muhteşem birlikteliği Berrypone yaza damgasını vuracak tatlardan yalnızca birkaçı.  Triple Mousse, Dolce Berry ve Fraisier ise menünün diğer iddialı pastaları arasında yer alıyor.

 

Dünyanın en çok tercih edilen tatlısı: Cruller 

Amerika’da ve Kanada’da son dönemde en çok tercih edilen ürünlerin başında gelen Cruller, altı farklı çeşidiyle yeni menünün yıldızı olacak. Şu hamuru arasına enfes krema çeşitleriyle hazırlanan bu eşsiz lezzet, Beyaz, Bisküvi Kremalı, Yer Fıstıklı, Antep Fıstıklı, Karamelli ve Sütlü Çikolatalı alternatifleriyle kısa sürede kendi müdavimlerini yaratacak. Yeni menüde ekler hayranlarını da mutlu etmeye yetecek kadar yeni ekler çeşidine yer veren Özsüt, frambuazlıdan mangoluya fıstıklıdan vanilyalıya uzanan beş ayrı lezzetle damaklarda iz bırakacak. Mangolu Özsüt krema dolgulu Passion Fruit ekler mutlaka denenmesi gerekenlerden.

 

Sütlacın en tatlı rakibi: Karamelli sütlaç

Özsüt’ün buz gibi içeceklerinin eşlik edeceği sütlaçlara kim hayır diyebilir? Yıllardır Özsüt mutfağının en çok tercih edilen lezzetlerinden olan, üzeri nar gibi kızarmış fırın sütlaca yaz menüsünde tatlı mı tatlı bir rakip geliyor. Geleneksel lezzetlerine yenilikçi dokunuşlar yaparak inovatif tatları müdavimleriyle buluşturan Özsüt’ün sütlü çikolata kaplı pirinç patlağı ile bezeli Karamelli Sütlaç’ı yeni menünün heyecan yaratanlarından.

 

Türkiye’de bir ilk: Vegan Kazandibi

Hiçbir hayvansal ürüne yer verilmeden hazırlanan Vegan Kazandibi, menünün en merak edilen yenilikleri arasında. Türkiye’de bir ilk olan Vegan Kazandibi, yulaf sütü ile hazırlanıyor. Özsüt, bu yenilikçi lezzetini sadece vegan beslenmeyi tercih edenlerin değil tüm tatlı severlerin beğenisine gururla sunuyor.

 

Menünün vazgeçilmezi dondurma

Geleneksel Türk damak tadına uygun Özsüt dondurması, her zaman olduğu gibi yaz menüsünün vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Özsüt’ün en taze günlük çiftlik sütü ve en kaliteli malzemeler kullanılarak hazırlanan dondurmaları ve gerçek meyvelerden sorbeleri yaz boyu serinletirken, mutluluk verecek. Minik misafirler için hazırlanan eğlenceli Yuppi ise, her zaman olduğu gibi bu yaz da çocukların neşesine neşe katmaya devam edecek.