Rıza Kayaalp, 13. Avrupa Şampiyonluğu İçin Rekor Kırmaya Hazırlanıyor

featured

Rıza Kayaalp, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Tarihe Geçme Şansını Yakalıyor

Türk güreşçi Rıza Kayaalp, Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenecek Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanması durumunda 13. kez Avrupa şampiyonu unvanını elde edecek. Bu başarıyla birlikte Rıza, Avrupa şampiyonalarında en fazla madalya kazanan ilk güreşçi olacak. Rus güreşçi Aleksandr Karelin’in 12 Avrupa şampiyonluğu rekoruna ortak olan Rıza, bu şampiyonada tarihi bir başarıya imza atmayı hedefliyor.

Rıza Kayaalp’in Hedefleri

Rıza Kayaalp, kariyerinde 12 Avrupa şampiyonluğu ve 1 gümüş madalya bulunuyor. Şampiyonaya dair açıklamalarında Rıza, hedefinin 13. şampiyonluğu kazanmak olduğunu belirtti. Kendine olan inancını vurgulayan güreşçi, istikrarlı ve başarılı performansını sürdürmek için çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

Olimpiyat Hayali

Rıza Kayaalp, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na katılarak güreş kariyerini sonlandırmayı düşündüğünü ifade etti. Altın madalya kazanarak bu hedefini gerçekleştirmek istediğini belirten Rıza, olimpiyat şampiyonluğunun kendisi için büyük bir önem taşıdığını söyledi.

Aile İle Ayrılık

Güreş nedeniyle ailesinden ayrı kalmak zorunda kalan Rıza Kayaalp, özellikle 3,5 yaşındaki kızı Ay Vera ile ayrılığın zorluğunu dile getirdi. Kızına bayrak sevgisini aşıladığını ve ülkesini en iyi şekilde temsil etmek için mücadele ettiğini belirten Rıza, aile özlemiyle başa çıkmanın zor olduğunu ifade etti.