Toprak Tütün: Türk Bayrağı Sevdalısı

featured

Yalıncak Mahallesi’nde Olağanüstü Bir Sevgi

Yalıncak Mahallesi’nde yaşayan Can-Sibel Tütün çiftinin tek çocuğu Toprak Tütün, Türk bayrağı sevgisiyle dikkat çekiyor. Toprak, izlediği videolardan etkilenerek Türk bayrağına olan ilgisini her fırsatta gösteriyor.

Bayraklarla Dolu Bir Oda

Toprak, sokakta, dükkanlarda, kamu binalarında ve evlerde gördüğü Türk bayrağına hep heyecanlanıyor. Sahiplerinden istediği bayrakları odasında biriktiren ve yırtık olanları değiştiren Toprak, kentteki şehitlikleri sık sık ziyaret ediyor.

Bayrak Sevgisiyle Göz Dolduruyor

Odasını bayraklarla donatan ve özellikle ay yıldızlı kıyafetleri tercih eden Toprak’ın bu sevgisi, çevresindekileri de duygulandırıyor. Toprak, Türk bayraklarını çok sevdiğini belirterek, özellikle bayramlarda balkona bayrak asmayı ve Türk bayraklı kıyafetler giymeyi çok sevdiğini dile getiriyor.

Bayrak Adam Toprak

Toprak’ın bu sevgisi ailesini de etkilemiş durumda. Can Tütün, oğlunun bayraklara olan ilgisinin kendilerini de etkilediğini belirterek, her fırsatta Toprak’a bayrak almaya başladıklarını ve çevrelerindekilerin de bu sevgiye ortak olduğunu ifade ediyor. Toprak’a “Bayrak Adam” diyenlerin olduğunu söyleyen Tütün, oğullarının bu tutkusuna hayran olduklarını ve onun vatanına, milletine ve bayrağına olan sevgisinin kendilerini gururlandırdığını vurguluyor.