Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Bayram Tatillerinde Otobüs Seyahatlerinde Tedbirler Alındı

featured

Bakan Uraloğlu Yoğun Trafiğe Dikkat Çekti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bayram tatillerinde şehirlerarası otobüs seyahatlerinde yaşanan yoğunluğa dikkat çekti. 9 günlük Ramazan Bayramı tatili süresince yolcu taşımacılığında tedbirler alındığını ve denetimlerin yapıldığını belirten Uraloğlu, vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde yolculuk yapabilmeleri için gerekli önlemlerin alındığını ifade etti.

Denetimler 7 Gün 24 Saat Devam Etti

Bakanlık ekipleri ve kolluk kuvvetleriyle sahada sürekli denetimlerin gerçekleştirildiğini vurgulayan Uraloğlu, vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için otobüs denetimlerinin etkin bir şekilde yürütüldüğünü belirtti. Otobüs biletlerinin fahiş fiyatlardan satılmasını engellemek amacıyla yapılan denetimlerin titizlikle sürdüğünü kaydeden Uraloğlu, uygun olmayan ücret tarifeleri uygulayan işletmelere idari para cezaları verildiğini açıkladı.

80 Bin 195 Otobüs Seferi Gerçekleştirildi

Ramazan Bayramı tatili boyunca şehirlerarası otobüs seyahatlerinde büyük bir yoğunluğa işaret eden Uraloğlu, 5 Nisan’dan itibaren 80 bin 195 otobüs seferi düzenlendiğini ve bu seferlerde 2 milyon 759 bin 818 yolcunun taşındığını paylaştı. Ayrıca, 4 bin 810 otobüsün denetlendiğini ve gereken cezaların uygulandığını belirtti.

Denetimler Devam Edecek

Bakan Uraloğlu, korsan taşımacılığın önüne geçilmesi ve yolcuların güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan denetimlerin devam edeceğini vurgulayarak, Karayolu Taşıma Kanunu’na uymayan işletmelere cezaların kesilmeye devam edileceğini ifade etti.