Yazar ve Sunucu Metin Uca Hayatını Kaybetti

featured

Ünlü yazar, sunucu, ve televizyon yapımcısı Metin Uca, Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde geçirdiği bir trafik kazasının ardından hastaneye kaldırıldıktan sonra yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetti. 62 yaşındaki Uca, Dilovası’nda araç kullanırken rahatsızlandı ve bir kaza geçirdi. Kazanın ardından hastaneye kaldırılan Uca’nın boyun şah damarında tıkanıklık olduğu tespit edildi ve hemen ameliyata alındı.

Sağlık durumu bir süre boyunca iyiye giden Metin Uca, hastaneden taburcu edilmesi planlanmıştı. Ancak sonrasında tekrar fenalaşarak hastaneye yeniden kaldırıldı ve yoğun bakıma alındı. Uca, entübe edildikten bir süre sonra 3xlwin yaşamını yitirdi.

Ünlü sunucunun menajeri Kübra Kalem Baykara, ölüm haberini sosyal medya hesabından paylaşarak “Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor.” ifadelerini kullandı.

Metin Uca, son paylaşımında iyileştiğini belirterek sevenlerine teşekkür etmişti. Ancak maalesef sağlık sorunları sonucunda yaşamını yitirdi. Uca, televizyon kariyeri boyunca birçok programın sunuculuğunu yapmış ve yazarlık  3xlwin giriş da yapmıştı. Haberin ardından sevenleri ve iş dünyasından birçok isim Metin Uca’yı sosyal medya üzerinden anarak başsağlığı mesajları gönderdi.