YouTube Music, Android 12 Material You tasarımına ayak uyduruyor!

YouTube Music, Android 12 Material You tasarımına ayak uyduruyor!
YouTube Music, Android 12 Material You tasarımına ayak uyduruyor!

Google, yeni işletim sisteminin son beta sürümünü kısa süre önce kullanıcılara sundu. Android 12 beta 5‘i piyasaya süren üretici, muhtemelen ekim ayında da yeni işletim sistemini kararlı olarak karşımıza çıkaracak.

Android 12’nin resmi sürümü için geri sayım başlarken, buna ayak uyduran uygulamaların sayısı da artmaya başladı. Birkaç haftadır uygulamalarını yeni Material You tasarımına uyarlayan Google, son olarak YouTube Music uygulamasını da bu kervana ekledi.

Google Translate yeni arayüze kavuşuyor

Youtube Music, Abdroid 12’de yeni Material You tasarıma kavuşuyor

Google’ın yeniden tasarladığı Material You, artık daha fazla uygulamada test edilmeye başlandı. ABD’li üretici son olarak Google, Gmail, Takvim ve birkaç uygulamasını bu tasarım diline uyarlarken, resmi sürüme doğru yaklaşırken YouTube Music uygulaması içinde kolları sıvadı.

Android 12’de yeni Material You tasarımı, YouTube Music için yeni widget’lar getiriyor. Uygulamanın mevcut sürümü şu anda Android’de albüm resmini, medya kontrollerini ve beğeni düğmelerini gösteren tek bir widget’a sahip.

Ancak güncelleme sonrasıyla YouTube Music’in dağınık dizilimi yeni ve basit bir düğmeyle yer değiştirecek. Yukarıda da göreceğiniz üzere Google, YouTube’un popüler müzik uygulaması için daire şeklinde yeni bir widget tasarımını test ediyor.

Müzik uygulamasının güncellenen pencere ögesi tasarımı, diğer Google uygulamaların Material You tasarımına uyarlanmasından sonra geliyor. Şirket geçtiğimiz haftalarda; Gmail, Takvim, Meet Drive, Dökümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar gibi birçok uygulamasını Material You için yeniden tasarlarken, şimdi ise bu gruba YouTube Music uygulamasını ekledi. Yakın zamanda Translate, Google Lens ve Messeges gibi uygulamalarda Material You tasarımına uyarlanacak şekilde güncellenecek.