AMD Radeon Software, Windows 11 için güncellendi!

AMD Radeon Software, Windows 11 için güncellendi!
AMD Radeon Software, Windows 11 için güncellendi!

Microsoft’un, Windows 11 beta güncellemelerini piyasaya sürmesinden sonra hem uygulamalar, hem de ekran kartları için yeni güncellemeler yayınlanmaya devam ediyor. Kararlı sürüm tarihine doğru ilerlerken AMD, Radeon yazılım içinde önemli bir güncellemeyi kullanıma sundu.

AMD Radeon Software için yayınlanan 21.9.1 güncellemesi, Windows 11 için destek ekliyor ve platform üzerinde bazı özellikleri de beraberinde getiriyor. En önemlisi de bilinen sorunların çoğu gideriliyor.

AMD RX 6600 XT, 1080p canavarı olmaya geliyor

AMD Radeon Software 21.9.1 ile gelen yenilikler

AMD’nin piyasaya sürdüğü en son güncelleme, yeni AMD donanımlarında otomatik hız aşırtma özelliği için destek sunuyor. Eğer sizler de Windows 11’in herhangi bir derlemesini kullanıyorsanız, 21.9.1 güncellemesi ile Radeon üzerinde bulunan tüm özelliklere erişebilirsiniz. Bu, AMD tarafından epeydir bekleniyordu ve 5 Ekim öncesi de nihayet piyasaya çıktı.

Güncelleme ile gelen yeniliklerden bir diğeri ise otomatik hız aşırtma. Bu özellik; otomatik Overblock ile hem GPU, hem de CPU‘nun hızını uygun şekilde artırmaya ve oyun gibi zorlu görevlerde en iyi sonucu almanıza olanak tanıyor. Ancak bunun çalışması içinde hem AMD CPU’nuz, hem de GPU’nuz olması gerektiğini de belirtmekte fayda var.

Yukarıdaki yeniliklerin yanı sıra manuel işlemler içinde bir takım destek sunuluyor. En son güncelleme sayesinde artık CPU ayarı içerisinde yer alan yeni bir bölüm sayesinde, artık sadece CPU’yu overclock edebilirsiniz.

Öte yandan güncelleme, bu hafta piyasaya sürülen Deathloop oyunu içinde destek ekliyor. Ayrıca bu destek arasında Call of Duty Vanguard açık beta sürümü de yer alıyor. Sizler de son yayınlanan güncellemeyi yükleyerek en iyi AMD deneyimini yaşayabilirsiniz.