‘Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kan Verme Skandalı’

featured

Furkan İçyar’a Yanlış Kan Verildi, Yoğun Bakıma Alındı

‘Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Talasemi Ünitesi’nde düzenli olarak kan almaya giden Furkan İçyar’a, yanlış kan verildiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. 1 Nisan’da yaşanan olayda, Furkan’a 30 saniye süreyle yanlış kan verilmesi sonucu fenalaşan genç hastanın yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü belirtildi.

Hastanın Durumu Kritik Hale Geldi

Furkan İçyar, yanlış kanın verilmesi sonrasında fenalaşarak yoğun bakım ünitesine alındı. 2 gün boyunca yoğun bakımda tedavi gören İçyar, durumunun stabil hale gelmesinin ardından normal servise alındı ve burada 2 gün gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

Aile Şikayetçi Oldu, İl Sağlık Müdürlüğü İnceleme Başlattı

Furkan İçyar’ın ailesi, yaşanan ihmali şikayetçi olarak savcılığa başvururken, İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili detaylı bir inceleme başlattı. İçyar’ın ailesi, sorumluların cezalandırılması için gereken her şeyin yapılacağını vurguladı.

Hasta ve Ailesi Skandalı Kınadı

Furkan İçyar, yaşadığı kritik süreci şu sözlerle anlattı: “Benim canıma bir şey olabilirdi. Bir başkasının canına bir şey olmasın. Bu sorumsuzluğu kendi adıma asla kabul etmiyorum.” İçyar’ın babası da, oğlunun yaşadığı sürecin ardından hata yapanların gereken cezayı alması için mücadele edeceklerini belirtti.