Ceviz Fidanı Satış Kanalları Nelerdir?

Ceviz tohumunun meyvesi, insan beslenmesinde önemli bir yer tutan. Mineral, vitamin ve doymamış yağ asidi içerir. 

featured

Ceviz tohumunun meyvesi, insan beslenmesinde önemli bir yer tutan. Mineral, vitamin ve doymamış yağ asidi içerir. Ceviz fidanı fiyatları özellikle doymamış yağ asitleri insan sağlığına zararlı kolesterol birikimini engeller ve damar sertliği ile mücadelede büyük faydalar sağlar. Türkiye, mevcut ceviz üretimi ile dünyada ilk sırada yer almaktadır.

Ceviz bahçelerinin kapatılması ve  özel ağaçlandırma ile gelir getirici ceviz tipi araştırması için Daire Başkanlığımızın teşvik ve destekleri sayesinde, son 10 yılda oluşturulan cevizlik alanı 1,2 milyona ulaştı. Ceviz fidanı fiyatları ancak oluşturulacak modern ceviz bahçelerinin alanının artmasıyla ülkemizin ceviz üretimi artarak dış ticaretin büyük bir bölümünü oluşturacaktır. Bu konuda Agrolidya sitesinden hizmet alabilirsiniz

 Ülkemizde Ceviz Yetiştiriciliği

Mevcut koşullarda, ceviz fidanı fiyatları üretimin her alanında olduğu gibi meyvecilikte de bilimsel ve teknik esaslara  uygun tesisin kurulması ve işletilmesi son derece önemlidir. Bu sayede birim alan başına ürün verimi artacak ve kısa sürede verimli olmaya başlayarak kurulum maliyetlerini karşılayabilecek ve karlılık elde edebilecektir.

Ceviz ağaçlarında erkek ve dişi çiçeklerin farklı zamanlarda olgunlaşması (bölünmesi) yaygındır. Bu durumda, erkek ve dişi çiçeklerin aynı anda olgunlaştığı homozigot çeşitler ve çeşitlerin yanı sıra, erkek çiçeklerin önce olgunlaştığı (protandry) ve dişi çiçeklerin önce olgunlaştığı (protogyny) çeşitler vardır.  Bu konuda Agrolidya sitesinden hizmet alabilirsinizFormun Üstü.

Kaynak: https://agrolidya.com/ceviz-fidanlari