Daha Hoş Görünümlü Göğüsler İçin Meme Estetiği

featured

Daha Hoş Görünümlü Göğüsler İçin Meme Estetiği

 

Zaman içerisinde memelerde doğum, emzirme ve ilerleyen yaş gibi bazı etkenlere bağlı olarak deformasyon meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda çoğu kadın meme dikleştirme, meme küçültme ya da meme büyütme gibi işlemlere ihtiyaç duymaktadır.

Meme küçültme, büyütme ya da dikleştirme işlemleri için öncelikle hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Ardından hastanın sağlık geçmişi ve sigara ile alkol gibi zararlı alışkanlıkları göz önünde bulundurularak işlemlere hazırlık yapılmaktadır. Bunun yanı sıra doktor meme küçültme estetiği işlemleri hakkında hastayı bilgilendirerek yapılmak istenen işleme göre plan yapılmaktadır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme operasyonu öncesinde detaylı kontrol ve muayenelerin eksiksiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Ardından hastanın vücut yapısına bağlı olarak operasyon süreci ikiye ayrılmaktadır. Küçük memeye sahip olan kişilerde meme dikleştirme için göğüs altı silikon dolgusu ile kaldırma işlemi yapılmaktadır. Büyük memeye sahip olanlarda ise göğüsteki dokudan bir parça alınarak işlem gerçekleştirilmektedir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme dikleştirme operasyonu için genellikle kötü bir görünüme sahip kişiler başvurmaktadır. Genellikle sarkık bir memeye sahip olanlar, büyük memeye sahip olanlar ya da doğum sonrası ve emzirme sonrasında memelerinde bir takım deformasyon yaşayan kişiler için meme dikleştirme operasyonu yapılmaktadır. Bunun yanı sıra aşırı kilo kaybı sonrası ve ilerleyen yaştan ötürü de bu işlem gerçekleştirilmektedir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme öncesinde kan, akciğer filmi, mamografi ve meme ultrasonografi gibi bir takım önemli testlerin yapılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra hastada bulunan yüksek tansiyon ve şeker hastalığı gibi durumlar hakkında önceden bilgi alınmalıdır. Doktor, hastaya meme küçültme operasyonu hakkında gerekli bilgileri vererek, memeni şeklinin nasıl ayarlanacağı ile ilgili detaylar konuşulmaktadır. Tüm bunların ardından operasyon işlemi gerçekleştirilmektedir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında meme üzerine sütyene benzer bir sargı sarılır ya da ameliyattan hemen sonra sütyen giydirilmektedir. Ameliyat dikişleri, genellikle 7 – 10 gün içerisinde alınmaktadır. Hasta totalde 1 ile 3 gün arasında hastanede kalmaktadır. Hastanın 6 hafta boyunca sporcu sütyeni giymesi gerekmektedir. Ayrıca meme küçültme ameliyatı sonrasında bir takım şişlikler, halsizlikle ve renk değişimler görülebilmektedir. Ancak bunlar kısa bir süre sonra geçmektedir.

Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme estetiği için başvuran hasta sayılarında son yıllarda artış olduğu görülmektedir. Meme sarkıklığı, küçüklüğü ya da yapısal bozukluğu gibi bir takım sorunlarla karşı karşıya olan kişiler, meme büyütme ihtiyacı duymaktadır. Dolayısıyla bu kişiler, meme estetiği sonrasında daha hoş bir görüntüye sahip olmaktadır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme işlemleri genellikle ani kilo değişimlerinde, doğum sonrasında, yapısal bozukluklardan dolayı, orantısızlıklardan ötürü ya da hacim kazandırmak amacıyla yapılmaktadır. Bu durumda meme büyütme yaptıracak olan hastanın yaptırmak istediği meme yapısı doktor ile detaylı olarak görüşülerek karar alınmaktadır.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme işlemleri, ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak iki şekilde yapılabilmektedir. Ancak ameliyatsız yapılan meme büyütme estetiği kalıcı olmayarak kısa bir süre sonra meme orijinal haline geri dönmektedir. Bu nedenle daha çok ameliyatlı yöntem kullanılmaktadır.

Ameliyat ile gerçekleştirilen meme büyütme için silikon protezler kullanılmaktadır. Meme altı ya da koltuk altından kesi yapılarak silikonlar yerleştirilmektedir. Meme yapısına göre silikonlar da değişiklik gösterebilmektedir. Bundan dolayı meme büyütme işlemi yaptırmak isteyenler öncelikle detaylı bir doktor kontrolünden geçmekte ardından da yapılarına en uygun yöntem seçilerek işlem gerçekleştirilmektedir.