MSÜ Tercihleri ve İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

featured

MSÜ Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavının ardından tercih sürecine geçilmiştir. MSÜ tercihleri, 3 Nisan ile 10 Mayıs tarihleri arasında adaylar tarafından gerçekleştirilecektir.

MSÜ Tercih İşlemleri Nasıl Yapılacak?

MSÜ tercih işlemleri, 2024 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2024-MSÜ) katılan adaylar tarafından yapılacaktır. Adaylar, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini, Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirtilen tarihler arasında https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresine giriş yaparak gerçekleştireceklerdir.

MSÜ İçin TYT ve AYT Sınavı Şartı

Harp Okulları için; a. 2024 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) ve b. 2024-YKS’nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT) girmeleri gerekmektedir. Astsubay Meslek Yüksekokulları için ise; 2024 yılı YKS’nin TYT sınavına girmeleri yeterli olacaktır. Harp Okullarına (HO) kadın ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) ise sadece erkek öğrenci alınacaktır.