Mustafa Denizli, Altay Futbol Kulübü’nün Şirketleşme Sürecinde Liderlik Edecek

featured

Altay’ın Küme Düşmesi ve Mustafa Denizli’nin İzmir Ziyareti

Altay Futbol Kulübü, 1. Lig’de sezonun bitimine beş hafta kala küme düşmesi kesinleşti. Bu süreçte kulübün efsane isimlerinden Mustafa Denizli’nin, gelecek hafta İzmir’e gelip kulübün önde gelenleriyle görüşeceği duyuruldu. Siyah-beyazlı takımda uzun yıllar forma giydikten sonra 2021 yılında teknik direktör olarak Altay’ı Süper Lig’e taşıyan Denizli, bir süre bu ligde görev aldıktan sonra kulüple yollarını ayırmıştı.

Denizli’nin Şirketleşme Çalışmalarında Liderlik Rolü

Altay’ın, 2. Lig’e 664 milyon 918 bin TL borç ile düşmesi ve transfer yasağının devam etmesiyle birlikte, kulübün simge isimlerinden Denizli, şirketleşme sürecine öncülük etmek üzere harekete geçti. Denizli, Altay’ın borç yükünden kurtulabilmesi için yapılacak olan şirketleşme çalışmalarında liderlik edecek. Tecrübeli futbol adamının, yönetim ve camianın etkili isimleriyle görüşmeler yapacağı ve bazı firmalarla iletişim halinde olduğu belirtiliyor.

Denizli’nin Açıklamaları

Denizli, Altay’ın tarihiyle büyüklüğünü vurgulayarak, “Kulübümüz, en kısa zamanda o şanlı tarihine yakışır bir konuma gelecektir. Altay Türk futbolunun en önemli çınarlarından biridir. Her şeye rağmen futbolcularımız tüm zorlukların üstesinden gelerek ellerinden geleni ortaya koydular. Onlara teşekkür borçluyuz” ifadelerini kullandı. Ayrıca Denizli, kulübün içinde bulunduğu zor durumu vurgulayarak, “Altay’ın geleceğini kurtaracak projeler geliştirmeliyiz. Transfer yasağını açmaktan başka şansımız yok. Bunun yolu da şirketleşmekten geçiyor” dedi.