Ralf Rangnick, Bayern Münih Teknik Direktörlüğü Teklifini Reddetti

featured

Ralf Rangnick, Avusturya Milli Takımı’nda Kalmaya Karar Verdi

Bayern Münih’in gelecek sezon için teknik direktör adayları arasında gösterilen Ralf Rangnick, Thomas Tuchel’in ayrılacağı iddialarıyla anılmıştı. Ancak Rangnick, Avusturya Milli Takımı’nda kalmaya karar verdiğini açıkladı.

Rangnick, Avusturya’yı Seçtiğini Belirtti

Rangnick, “Ben tüm kalbimle Avusturya takımının patronuyum,” diyerek görevine olan bağlılığını vurguladı. “Bu Bayern’in reddi değil, takımım ve ortak hedeflerimiz için alınmış bir karar.” ifadelerini kullandı.

OFB’nin Spor Direktörü Memnuniyetini Dile Getirdi

OFB’nin spor direktörü Peter Schottel, Rangnick’in kararından mutluluk duyduklarını belirterek, “Avusturya’yı seçtiği için gurur duyuyoruz.” dedi.

Rangnick’in Kariyeri

Rangnick, Manchester United’da geçici görevin ardından Avusturya Milli Takımı’nın başına geçmiş ve takımı 2026 Dünya Kupası’na kadar uzatmıştı. Alman futbolunda Hannover, Schalke, Hoffenheim ve RB Leipzig gibi takımlarda görev almış, RB Salzburg ve RB Leipzig’de futbol direktörlüğü yapmıştır.

Bayern Münih ise, Bayer Leverkusen’in Bundesliga şampiyonluğunu ilan etmesiyle uzun süren şampiyonluk serisine son verirken, Şampiyonlar Ligi’nde mücadelesine devam etmekte ve Real Madrid ile oynayacağı yarı final rövanş maçı için hazırlıklarını sürdürmektedir.